Znowu nie było mocnych na Starżyńskiego

28-letni Andrzej Starżyński wygrał Trzecią (nocną) Dychę do Maratonu rozegraną w sobotę w Lublinie. Zwycięzca pokonał 10-kilometrową trasę ze startem i metą w Lubelskim Parku Naukowo-Technicznym przy ulicy Dobrzańskiego w 31 minut i 58 sekund. Najszybsza wśród kobiet (z czasem 38:33) była Iryna Mansyk.

Starżyński, który ma na swoi koncie zwycięstwo w 3. Maratonie Lubelskim rozegranym w 2015 roku, wygrał kolejną Dychę w karierze. Podobnie jak w poprzednim biegu, który odbył się w Lublinie 19 listopada ubiegłego roku zdeklasował rywali. Drugiego na mecie Michała Białego z SKB Kraśnik (także był drugi przed trzema miesiącami) wyprzedził o 44 sekundy, a trzeciego Jarosława Binkiewicza z AZS UMCS o 45. s.
Sobotni bieg cieszył się ogromny zainteresowaniem. Na linii mety zameldowało się aż 1500 biegaczy, 1151 mężczyzn i 349 kobiet.
Kolejna, Czwarta Dycha do Maratonu zaplanowana została na 8 kwietnia. Pięć tygodni później (13 maja) odbędzie się 6. Maraton Lubelski. Zapisy już trwają poprzez stronę organizatora Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie.
BAS

Wyniki
kobiety: 1. (37. w klasyfikacji generalnej) Iryna Masnyk (Agro-Natura) 38:33, 2. (58.) Paulina Pawłowska (AZS UMCS Lublin) 39:32, 3. (95.) Patrycja Maśloch (SKB Kraśnik) 40:45, 4. (103.) Beata Lange (Biłgoraj Biega) 41:05, 5. (111.) Kinga Kacuga (Bałtów) 41:25, 6. (159.) Wioletta Dessauer (Stay Insane) 42:44.
mężczyźni: 1. Andrzej Starżyński (Stay Insane) 31:58, 2. Michał Biały (SKB Kraśnik) 33:42, 3. Jarosław Bimkiewicz (AZS UMCS Lublin) 33:43, 4. Paweł Wysocki (lubelskibiegacz.pl Team) 33:52, 5. Marek Jaroszuk (Łomazy) 34:30, 6. Michał Orzeł (Stay Insane) 34:51.