Carlos z dwoma złotymi krążkami

Trzy medale, dwa złote i srebrny wywalczyli reprezentanci Klubu Motorowego Cross Lublin w tegorocznych mistrzostwach Polski w motocrossie. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w klasach MX Open i MX 2 stanął Karol Kędzierski. Srebro i tytuł wicemistrza kraju w klasie MX 85 wywalczył Wiktor Małecki.
Kędzierski mistrzowskie tytuły przypieczętował podczas ostatniej, finałowej rundy rozegranej w Gdańsku. Pierwszego dnia imprezy „Carlos” wygrał zawody w klasie MX2. W obu wyścigach był pierwszy. Na pudle stanął też jego brat, Łukasz Kędzierski, który zajął trzecie miejsce. Na podium rozdzielił ich dobry znajomy z AMK Człuchów Arkadiusz Mańk.
Drugiego dnia Karol Kędzierski w pierwszym wyścigu klasy MX Open był szósty, a w drugim dopiero siódmy. Ostatecznie zajął w zawodach szóstą pozycję, ale 69 punktów, które uzyskał, pozwoliło mu z powodzeniem utrzymać przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. W czołowej dziesiątce „królewskiej klasy” dziewiąte miejsce zajął Kamil Osieleniec, który z uwagi na kontuzję nie wystartował w Gdańsku. Na torze zabrakło także Macieja Więckowskiego, który po poważnym wypadku na początku sezonu przechodzi rehabilitację.

Poza Karolem Kędzierskim powody do zadowolenia w Gdańsku miał młodszy z braci Małeckich. Wiktor. Startujący w klasie młodzików MX85 zajął w gdańskiej rundzie drugie miejsce, tym samym zapewniając sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i tytuł wicemistrza Polski. Na piątym miejscu sezon zakończył Kamil Pawłowski. W klasie MX2 Junior najlepszy reprezentant KM Cross Lublin – Arek Pryk, w Gdańsku był piąty, ale cały sezon zakończył na szóstej pozycji.
W Mistrzostwach Polski w Motocrossie do rozegrania pozostały jeszcze zawody klas kobiet, quadów oraz zespołów. Szanse na medale w klasyfikacji generalnej mają Karolina Liszewska, która na dwie rundy przed zakończeniem rywalizacji pań zajmuje czwarte miejsce oraz Artur Szczebak, trzeci wśród quadowców. BAS

Mistrzowie Polski
w motocrossie 2016 (oraz najlepsze miejsce zawodników KM Cross Lublin)
MX 65: 1. Maksymilian Chwalik (Gdański AutoMotoKlub) 488, … 19. Olaf Olek 171
MX 85: 1. Filip Bukowicz (Gdański AutoMotoKlub) 482, 2. Wiktor Małecki 424,… 5. Kamil Pawłowski 316
MX2 Junior: 1. Jakub Barczewski (Człuchowski AutoMotoKlub) 494, …6. Arkadiusz Pryk 346, 14. Jakub Komsta 209
MX 2: 1. Karol Kędzierski 464, 4. Dominik Małecki 368, 8. Piotr Witek 301
MX Open: 1. Karol Kędzierski 448, 9. Kamil Osieleniec 274, 13. Piotr Witek 226, 15. Dominik Małecki 196, 16. Filip Więckowski 183
MX Masters: 1. Jacek Lonka (Człuchowski AMK), 22. Piotr Więckowski 194,