Catering dietetyczny – Poznaj zalety i sprawdź jak to dokładnie działa

„Dieta pudełkowa” to hasło, z którym spotkał się już prawdopodobnie każdy z nas. To, co kryje się za tym określeniem, rozumiemy intuicyjnie jako posiłki dostarczane na zamówienie w specjalnych pudełkach. Sprowadzając catering dietetyczny do takiej usługi nie poznamy jednak jego wszystkich zalet, a ich lista jest naprawdę długa i imponująca. Jak działa więc catering dietetyczny i co warto o nim wiedzieć?

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny Lublin to usługa polegająca na dostarczaniu gotowych posiłków pod wskazany adres. W większości przypadków oferta firm cateringowych sprowadza się do urozmaiconego wyboru diet pudełkowych, czyli planów żywieniowych dostosowanych do potrzeb i preferencji klienta. Możemy zamówić więc jadłospis klasyczny, pozbawiony ryb czy wegański. Określamy także ilość posiłków i ich kaloryczność, co ważne zwłaszcza dla osób, które chcą stracić lub przybrać na wadze. Następnie podajemy adres do dostaw i potwierdzamy zamówienie – na tym kończy się rola konsumenta, bo pozostałe obowiązki związane z planowaniem i przygotowaniem posiłków przejmuje już firma cateringowa. Dania są później higienicznie zapakowane i dostarczone z samego rana, na przykład pod adres domowy. Klientowi pozostaje jedynie otworzyć konkretne pudełko o wybranej porze dnia i delektować się jego zawartością.

Jakie zalety ma dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to niezwykle korzystne rozwiązanie dla osób zapracowanych, starających się zdrowo schudnąć lub zmienić nawyki żywieniowe. Dzięki gotowym posiłkom, które zawsze mamy pod ręką, możemy jeść regularnie i domowo, czyli spożywać żywność niskoprzetworzoną (dania gotowane z podstawowych składników spożywczych). Zamówiony jadłospis konsultowany jest z dietetykiem, który pomaga zaplanować posiłki pokrywające dzienne zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. To przekłada się z kolei na lepszą kondycję naszego ciała, otrzymującego odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczy, witamin i minerałów. Każda potrawa przygotowywana jest ze świeżych składników, co gwarantuje wysoką zawartość mikro- i makroelementów, a także doskonały smak i aromat dań. Dzięki cateringowi dietetycznemu nie musimy martwić się więc o planowanie posiłków, robienie zakupów, gotowanie, sprzątanie po jedzeniu i wszelkie inne obowiązki związane ze zdrowym odżywianiem. Firma, która oferuje dietę pudełkową przejmuje te wszystkie zadania, pozwalając nam oszczędzić czas i łatwo zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Jakie korzyści dla organizmu daje dieta pudełkowa?

Wiemy już, że jedzenie dostarczane w ramach diety pudełkowej jest niskoprzetworzone, świeże i dostosowane do potrzeb organizmu pod względem zawartości składników odżywczych. Można więc śmiało powiedzieć, że catering dietetyczny to korzystne dla zdrowia rozwiązanie. Przejście na dietę pudełkową ma jednak jeszcze wiele innych zalet. Najważniejszą jest zapewnienie nam odpowiedniej ilości kalorii na każdy dzień w ramach trzech lub pięciu posiłków, które już od rana czekają na nas w lodówce. Mając je na wyciągnięcie ręki, nie głodzimy się i nie czujemy chęci podjadania. Jemy regularnie o stałych porach, co pozwala nam usprawnić pracę układu pokarmowego i przyspieszyć metabolizm. To skutkuje z kolei stopniową utratą zbędnych kilogramów oraz wyeliminowaniem takich problemów jak niestrawność czy uczucie ciężkości.

Jemy mniejsze porcje, nie przejadamy się, nie podjadamy niezdrowych przekąsek i nie sięgamy po fast food czy dania gotowe. W efekcie mamy więcej energii, czujemy się lepiej i lepiej wyglądamy, bo zdrowe żywienie pozwala oczyścić organizm z toksyn, co poprawia nie tylko stan zdrowia, ale również wygląd sylwetki czy skóry. Poza tym, dieta pudełkowa jest po prostu zróżnicowana i smaczna. Posiłki gotują profesjonalni kucharze, a podstawą każdego dania są dla nich świeże składniki od lokalnych dostawców. Dzięki temu zamówienie cateringu dietetycznego pozwala przerwać kulinarną monotonię i odkryć wiele intrygujących połączeń smakowych, co ważne zwłaszcza przy stosowaniu jednej z diet eliminacyjnych, na przykład diety wegańskiej.
Materiał partnera


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here