Cegiełka nawet z Kuwejtu

W domowym biegu AZS Balkon Run uczestniczył między innymi prof. dr hab. Robert Litwiński. dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS, jeden z kandydatów w wyborach na rektora największej lubelskiej uczelni, pokonał dystans 6,19 km, spalając 562 kcal. Tak jak wszyscy uczestnicy biegu musiał wstawić zdjęcie przebytej drogi wraz z czasem na stronę wydarzenia na Facebooku lub wysłać mailowo na adres: balkonrun@azs.umcs.pl

W środę w Lublinie wystartował domowy bieg AZS Balkon Run. Chociaż impreza potrwa tydzień już po dwóch dniach udało się zrealizować minimalny cel, jaki założyli sobie organizatorzy – zebranie co najmniej 2000 złotych na na zakup środków ochronnych dla Specjalistycznego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie!


Czym jest właściwie AZS Balkon Run? To domowy bieg na dystansie 5 kilometrów. Bieg/marsz musi odbyć się w domu tj. wewnątrz mieszkania, na balkonie, tarasie w sposób tradycyjny lub przy użyciu bieżni. Inicjatorem wydarzenia jest AZS UMCS Lublin. Zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup środków ochronnych dla SPSK4 w Lublinie. Minimalna cegiełka startowa kosztuje 5 zł, ale ograniczeń co do jej wysokości nie ma. Wydarzenie wystartowało 15 kwietnia. Dołączyć można do jutra, do 21 kwietnia (wtorek).

– Inicjatywa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a społeczny odbiór akcji jest znakomity. Mamy ponad 150 biegaczy z całej Polski. Co ważne, do akcji przyłączają się całe instytucje, inne kluby, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie czy ogromna ilość grup biegowych. Cieszymy się, że zasięg jest ogólnopolski, tutaj działa efekt skali – mówi Dominik Małys, pomysłodawca i koordynator akcji.

Opłaty startowej, która zostanie przekazana dla szpitala przez dwa dni dokonało aż 125 osób. Celem zbiórki było uzbieranie 2000 złotych. W czwartek na koncie akcji było już przeszło 3000 zł. Jednak nikt nie zamierza spoczywać na laurach.

– Rzeczywiście, zbiórkę założyliśmy na dwa tysiące złotych, a obecna kwota znacznie już ją przekracza. Trzeba przypomnieć w tym momencie, że 100% przekazujemy na rzecz SPSK nr 4 w Lublinie. To akcja charytatywna, więc robimy wszystko, by kwota była jak największa – dodawał w czwartek Dominik Małys.

Zgłoszenia napływają z całego kraju. Duże grono reprezentantów ma Uniwersytet Medyczny w Lublinie, ale także poza Polską znajdują się chętni by wspierać inicjatywę. Jedno z ciekawszych zgłoszeń pochodzi z Kuwejtu!

Czy organizatorzy spodziewali się tak dużego zainteresowania?

– Po cichu cały zespół Balkon Run liczył na to, że inicjatywa przerodzi się w coś o szerokich zasięgach. Należy tutaj podkreślić, że za sukcesem stoi masa osób – ogromnie dziękujemy grupie UMCS Biega za pomoc w organizacji, władzom UMCS za wsparcie i rozpowszechnienie wiadomości wśród społeczności akademickiej. To budujące, że mamy tylu wspaniałych ludzi wśród nas. Dziękujemy również mediom, któe nagłośniły całą sprawę. Jak wcześniej wspomniałem, Balkon Run to praca wielu ludzi, a każda cegiełka jest tutaj na wagę złota – komentuje koordynator AZS Balkon Run.

Aby dołączyć do akcji należy:

1. wypełnić formularz zgłoszeniowy na https://forms.gle/MmgSPLYhZbHtyprc6
2. dokonać opłaty startowej w wysokości minimum 5 zł na dedykowanej zbiórce : https://zrzutka.pl/z/azsbalkonrun, podając jako darczyńcę swoje imię i nazwisko oraz numer startowy, który wysłany zostanie w załączniku mailowym
3. Wstawić zdjęcie przebytej drogi wraz z czasem na stronę wydarzenia lub wysłanie go mailowo na adres: balkonrun@azs.umcs.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here