Cement Gryf Chełm najlepszy w 2018 roku!

Polski Związek Zapaśniczy ogłosił ranking na najlepszą drużynę w kraju 2018 roku w poszczególnych stylach (styl wolny, zapasy kobiet, styl klasyczny). W zapasach kobiet chełmski zespół Cementu Gryf po raz kolejny z druzgocącą przewagą zdobył tytuł klubowego mistrza Polski.

O tytule najlepszej drużyny w kraju zdecydowała znakomita postawa chełmskich zapaśniczek na ogólnopolskich i międzynarodowych arenach. Zawodniczki Miejskiego Klubu Sportowego Cement-Gryf Chełm w 2018 roku we wszystkich zawodach zdobyły aż 1 189 pkt. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna z ZKS Slavi Rudy Śląskiej z 589 pkt., a na trzecim miejscu został sklasyfikowany WZS WKS Grunwald Poznań z 584,5 pkt.

Do największych sukcesów w ubiegłorocznym sezonie chełmskich zapaśniczek należą: brązowy medal mistrzostw Europy seniorek zdobyty przez liderkę drużyny Katarzynę Krawczyk, sześciokrotne reprezentowanie Polski w zawodach najwyższej rangi (mistrzostwa Europy kadetek, młodzieżowe mistrzostwa Europy i świata, mistrzostwa Europy i świata seniorów, wywalczenie sześciu tytułów mistrzyń Polski (Katarzyna Krawczyk, Katarzyna Kamińska, Maria Świeczak, Weronika Michalska, Wioleta Giers) oraz zajęcie 5. miejsca w mistrzostwach świata seniorek przez Katarzynę Krawczyk.

W rankingu na najlepszą zawodniczkę 2018 roku pierwsze miejsce zajęła reprezentantka MKS Cement-Gryf Chełm Katarzyna Krawczyk (325 pkt.), wyprzedzając brązową medalistkę igrzysk olimpijskich Agnieszkę Wieszczek-Kordus (WZS WKS Grunwald Poznań) – 270 pkt. Pierwszym startem dla reprezentantek Chełma, które są członkiniami kadry narodowej będzie Międzynarodowy Turniej w Wolfurcie (Austria). (s)