Cement Gryf najlepszy w kraju

Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe swoją działalność w 2016 r. podsumowało w liczącym ponad 600 lat uniejowskim zamku na łódzkiej ziemi. Pierwsze miejsca w kat.

zapasy zajęły męskie i żeńskie ekipy Cementu Gryf Chełm. Podczas uroczystości podsumowano m. in. obchody 70-lecia LZS, ogłoszono 10 najlepszych sportowców 2016 r. oraz wręczono puchary najlepszym klubom i wojewódzkim zrzeszeniom biorącym udział w systemie sportu młodzieżowego. W kategorii „10 najlepszych sportowców LZS” wybór nie był łatwy. W tym roku wielu zawodników i zawodniczek sięgało po medale mistrzostw Europy i świata, a 23 było uczestnikami igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Ósmą lokatę w tej doborowej grupie zajęła olimpijka Cementu Gryf Chełm Katarzyna Krawczyk. W kategorii „najlepsze kluby” MKS Cement Gryf Chełm w ogólnopolskim współzawodnictwie nie miał sobie równych. Okazałym pucharem za zdobycie pierwszego miejsca może się poszczycić zarówno chełmska drużyna zapasów kobiet, jak i męski zespół stylu klasycznego. W klasyfikacji Zrzeszenia w systemie sportu młodzieżowego województwo zajęło drugie miejsce ustępując na jedynie wielkopolskiemu, a wyprzedzając sklasyfikowane na trzecim miejscu woj. dolnośląskie. (k)