Cement Gryf znów najlepszy!

Cement-Gryf Chełm podsumował swój ubiegłoroczny sezon startowy. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu reprezentując nasze miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych kolejny raz odnieśli szereg sukcesów.

Reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm zdobywali medale we wszystkich grupach wiekowych (młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior). W minionym roku wywalczyli ich łącznie 179 w tym: 42 krążki mistrzostw Polski, 19 na turniejach międzynarodowych, 118 na turniejach ogólnopolskich. Ośmiokrotnie bronili barw narodowych w zawodach najwyższej rangi (mistrzostwa Europy kadetów i juniorów, młodzieżowe mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata Kadetów). Zaszczytu reprezentowania Polski dostąpili: Szymon Szymonowicz, Patryk Kamiński, Anna Król, Anna Urbanowicz i Patrycja Dudek. Piąte miejsce w mistrzostwach świata juniorów zajął Patryk Kamiński. Piąty w mistrzostwach świata kadetów był Szymon Szymonowicz. Na ósmym miejscu w świecie została sklasyfikowana Patrycja Dudek. Mistrzami Polski zostali: Szymon Szymonowicz, Patrycja Dudek, Anna Król, Beata Federowicz i Monika Dadas.
W klasyfikacji zapasów kobiet sekcja Cementu Gryfa okazała się bezkonkurencyjna w kraju, gromadząc 1 237 pkt. Drugim klubem został ZKS Slavia Ruda Śląska – 561 pkt, a na trzecim miejscu podium uplasował się MKZ Unią Racibórz – 528 pkt. Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w minionym sezonie we współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki zgromadzili 264,8 pkt. Suma punktów zdobytych w tym współzawodnictwie zagwarantowała zajęcie trzeciego miejsca w województwie wśród wszystkich dyscyplin sportowych. Zarząd, trenerzy i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego sponsora klubu, Cemex Polska. Dziękują również kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom zawodników i zawodniczek. Ich duże zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga prowadzony przez kadrę trenerską proces szkoleniowy. Gratulując tegorocznych sukcesów reprezentantom Cementu Gryfa Chełm w nowym sezonie 2018 r. życzymy udanych startów na ogólnopolskich i międzynarodowych arenach. (s)