Cenne zwycięstwo BKS

Juniorzy lubelskiego BKS w sobotę wygrali po raz trzeci w rozgrywkach, a drugi przed własną publicznością. Podopieczni trenera Marcina Zakrzewskiego z 10 punktami zajmują w tabeli rozgrywek piąte miejsce. Lubelski zespół zdobył dotychczas osiem bramek, stracił aż 16, najwięcej ze wszystkich w lidze

Coraz lepiej w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17 spisują się młodzi piłkarze BKS Lublin. W sobotę podopieczni trenera Marcina Zakrzewskiego pokonali 2:1 przy Al. Zygmuntowskich mielecką Stal. Trzecie zwycięstwo w lidze pozwoliło lublinianom na doścignięcie w tabeli zarówno zespołu z Podkarpacia, jak i lokalnego rywala, Motoru, który przegrał w sobotę pod Wawelem z Cracovią 0:1.

Wygraną BKS dały gole Borysa Piotrowskiego oraz Krystiana Kobusa. Pierwszy w 35. minucie wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem gości, nie dając mu najmniejszych szans. Drugi w 75. minucie (przy stanie 1:1) sfinalizował kontratak BKS i znakomite podanie Bruna Wacławka.
– Dla nas bardzo cenne zwycięstwo – cieszył się po meczu Marcin Zakrzewski, trener juniorów BKS. – W poprzednim meczu, w Krośnie z Karpatami, trzy punkty uciekły nam w 80. minucie, po bramce rywali po rzucie rożnym. Dziś to nam w końcówce udało się przechylić szale zwycięstwa na naszą korzyść. Dla nas każdy punkt jest ważny. Nie ukrywamy, że naszym celem jest utrzymanie – dodał szkoleniowiec.
O losach meczu Motoru z Cracovią, rozgrywanego na stadionie Orła Piaski Wielkie, decydowały rzutu karne. Gospodarze w odróżnieniu od lublinian wykorzystali “jedenastkę” – w 20. minucie do siatki trafił Remigiusz Biernat.
Karnego dla Motoru na początku drugiej połowy rzutu nie wykorzystał Igor Grobelski (bramkarz obronił strzał).
W najbliższy weekend odbędą się derby Lublina. 8 października o godzinie 13 BKS podejmować będzie Motor. MAG

BKS Lublin – Stal Mielec 2:1 (1:0)

BKS: Bartoszek – Pluta (80 Krzyziński), Lis, Gontarz, Martyna, Wacławek (76 Dike), Zdunek, Pytka-Wasil, Śliwa (75 Szady), Piotrowski (77 Wójtowicz), Kobus.
Bramki: 1:0 Piotrowski 35, 1:1 Kramarz 70, 2:1 Kobus 75.

Cracovia Kraków – Motor Lublin 1:0 (1:0)

Motor: Stępień – Baryła, P. Zbiciak, B. Zbiciak, Gilletycz (70 Wisowski), Drozd (60 Futrzyński), Grobelski, Sobstyl, Banach (65 Zając), Serwin, (60 Rejmak), Babicz, Baryła.
Bramka – Biernat 20 z rzutu karnego.

W pozostałych spotkaniach 7. kolejki

AP 21 Kraków – Karpaty Krosno 2:4 * niedzielny mecz: Juventa Starachowice – Korona Kielce zakończył się po zamknięciu tego wydania tygodnika.W pozostałych spotkaniach 7. kolejki AP 21 Kraków – Karpaty Krosno 2:4 * niedzielny mecz: Juventa Starachowice – Korona Kielce zakończył się po zamknięciu tego wydania tygodnika.1. Korona 6 14 12-22. Cracovia 6 13 11-73. Motor 6 10 13-74. Stal 6 10 11-105. BKS Lublin 7 10 8-166. Karpaty 7 6 8-127. Juventa 5 4 4-78. AP 21 Kraków 7 2 5-11W następnej kolejce: 8 października: BKS – Motor (13:00).