Cenne zwycięstwo

W środę, w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski, MKS Selgros zremisował z Kram Start Elbląg 24:24

Od zwycięstwa 22:20 w Koszalinie z AZS rozpoczęły drugi etap rozgrywek PGNiG Superligi szczypiornistki MKS Selgros. Dzięki wygranej lublinianki w sobotę objęły prowadzenie w grupie mistrzowskiej (na jak długo, to zależało będzie od niedzielnych spotkań, które zakończyły się już po zamknięciu tego wydania tygodnika).
Od początku do końca sobotnie spotkanie było niezwykle wyrównane. Na niespełna dwie minuty przed końcową syreną na tablicy wyników widniał jeszcze remis 20:20. W końcówce cenne zwycięstwo lubliniankom dały trafienia Marty Gęgi oraz Kamili Skrzyniarz. – Na własne życzenie doprowadziłyśmy do tak dramatycznej końcówki – przyznaje Monika Marzec, II trener lubelskiej drużyny – Miałyśmy już trzy bramki przewagi i powinniśmy grać spokojnie i kontrolować wynik, a tak losy meczu ważyły się do samego końca. Kapitalne spotkanie w bramce rozegrała Weronika Gawlik. To głównie dzięki jej postawie wywozimy z Koszalina cenne zwycięstwo – dodała.

Energa AZS Koszalin – MKS Selgros Lublin

20:22 (10:11)
Energa: Kowalczyk, Prudzienica – Nestsiaruk 6, Stasiak 3, Michałów 3, Tracz 2, Roszak, Izak 2, Sądej 1, Chmiel 1, Kaczanowska, Błaszczyk.
MKS: Gawlik, Januchta – Gęga 8, Kozimur 5, Skrzyniarz 4, Rola 2, Bożović 1, Charzyńska 1, Drabik 1, Uzar, Matuszczyk, Nocuń.