Centrum Historii Sportu już otwarte

Kącik żużlowy w Centrum Historii Sportu Bezsprzecznie to najciekawsza część ekspozycji, znajdującej się w otwartym w piątek sportowym muzeum na Arenie Lublin. Gros eksponatów przekazał organizatorom najlepszy nasz żużlowiec, Marek Kępa. Na wystawę trafił nie tylko motor, na którym zdobywał punkty dla lubelskiej drużyny i reprezentacji Polski, ale także plastrony, zdjęcia i... figura. W boksie żużlowym można obejrzeć także filmy ze startów z udziałem najlepszych zawodników Motoru Lublin

Złoty medal siatkarza Tomasza Wójtowicza z igrzysk olimpijskich w Montrealu, piłka do koszykówki, którą grał w lubelskim Starcie pierwszy nad Wisłą czarnoskóry Amerykanin, Kent Washington oraz motocykl żużlowy Marka Kępy, jednego z najlepszych w historii lubelskiego speedwaya zawodników to najcenniejsze eksponaty, które znalazły się w Centrum Historii Sportu, otwartym oficjalnie w piątkowe południe na Arenie Lublin.
– Dotrzymaliśmy słowa – cieszył się Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, zwracając do licznie zgromadzonych gości, w tym grupy lubelskich olimpijczyków. – Kilka lat temu wraz ze środowiskiem dziennikarzy sportowych rozpoczęliśmy rozmowę o potrzebie utworzenia tego muzeum. Byłem pod wrażeniem materiałów, które mi wtedy pokazywano. To mnie poruszyło. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak duża jest potrzeba zgromadzenia w jednym miejscu tych informacji, które są dla nas ważne – mówił podczas otwarcia Krzysztof Żuk – To muzeum będzie znakomitym miejscem dla edukacji młodych ludzi. To jest sukces całego środowiska sportowego – dodał prezydent Lublina.
W otwarciu muzeum na Arenie Lublin uczestniczyli byli i obecni sportowcy, trenerzy oraz działacze. Niejednemu łezka zakręciła się w oku.
Centrum Historii Sportu mieści się na Arenie Lublin przy ul. Stadionowej 1 (wejście od sektora E). Czynne będzie od wtorku do piątku, od 10 do 16 oraz w pierwszy i trzeci weekend każdego miesiąca.
Do końca października wstęp będzie wolny.
BAS