Ceny OC w województwie lubuskim spadły o 7,1%, a w lubelskim tylko o 1,9%. Sprawdź, jak zapłacić mniej za polisę!

Informację o spadkach OC opublikował na początku kwietnia br. portal bezprawnik.pl. Ceny tej polisy były niższe we wszystkich województwach, ale niestety najniższy spadek odnotowany został właśnie w lubelskim. Na szczęście jego mieszkańcy nie płacą najwyższych składek OC – pod tym względem przodują województwa pomorskie, dolnośląskie i mazowieckie, w których średnia oscyluje wokół 800 zł. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, co zrobić, by za swoje OC zapłacić mniej.

Sposoby na tańsze OC

Wielu kierowców wychodzi z założenia, że ponieważ polisa OC i tak jest obowiązkowa, z jej ceną po prostu trzeba się pogodzić. W rzeczywistości istnieje cała masa sposobów, by składkę za to ubezpieczenie obniżyć. Prawdopodobnie nie będziesz miał możliwości, by wykorzystać każdy z nich, jednak zastosowanie się do choć jednej z naszych porad sprawi, że na swoim OC zaoszczędzisz.

Najlepsze OC?

Zakres działania polisy OC zawsze jest taki sam, bez względu na to, w którym towarzystwie ją wykupisz. Podejmując decyzję, kieruj się więc przede wszystkim ceną tego ubezpieczenia i nie daj się nabrać na hasła reklamowe w stylu “najlepsze OC”. Nie przepłacaj bez potrzeby.

OC i AC w tym samym towarzystwie? Niekoniecznie.

Jeśli posiadasz ubezpieczenie OC w pakiecie z AC, a cena tego pakietu jest naprawdę atrakcyjna, nie ma problemu. Jeśli jednak masz wrażenie, że mógłbyś płacić mniej, pamiętaj, że nie ma obowiązku wykupywania ubezpieczenia OC w tym samym towarzystwie, w którym posiadasz polisę AC. Niekiedy warto po prostu poszukać ubezpieczyciela, który ma ofertę OC w niskiej cenie i tam je wykupić. Z kolei przy zakupie AC zwrócić uwagę na jego zakres i sprawdzić, czy któreś z TU nie oferuje przypadkiem niższej lub takiej samej kwoty, dając jednocześnie lepsze warunki ochrony.

Skorzystaj ze zniżek innych osób

Pamiętaj, że masz prawo do korzystania ze zniżek na OC współmałżonka. Jeśli jesteś singlem – nic straconego. Jedyne, co musisz zrobić, to znaleźć dla swojego pojazdu współwłaściciela. Z jego zniżek również będziesz mógł wówczas skorzystać.

Jeźdź ostrożnie – otrzymasz zniżki za bezwypadkową jazdę

Towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie nagradzają kierowców, którzy mogą pochwalić się dobrą historią ubezpieczeniową, a więc przede wszystkim bezwypadkową jazdą. Za każdy kolejny rok takiej jazdy uzyskać możesz zwykle około 10% zniżki. Już po sześciu latach może więc być ona maksymalna i wynieść aż 60%. Warto się o nią postarać, zwłaszcza gdy jesteś początkującym kierowcą. Oczywiście ostrożna jazda zawsze się opłaca – zniżki to w tym przypadku jedynie przysłowiowa wisienka na torcie.

Nie płać składki w ratach

Zniżkę na OC otrzymać możesz również wtedy, gdy zdecydujesz się na opłacenie polisy za cały rok z góry. Choć większość towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia rozłożenie płatności na raty, nie są to niestety “raty 0%” i decydując się na takie rozwiązanie, będziesz musiał zapłacić za polisę więcej.

Porównywarka ubezpieczeń – sposób na tanie OC

Znajdź najlepszą ofertę OC, wykorzystując porównywarkę ubezpieczeń. Kalkulator OC https://porownywarka-oc-ac.pl/kalkulator-oc/ to zaawansowane narzędzie, dzięki któremu zrobisz to naprawdę szybko. Wystarczy, że w formularzu, którego wypełnienie zajmie Ci tylko kilka minut, podasz dane dotyczące siebie i swojego auta. W efekcie otrzymasz oferty OC z co najmniej kilku sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierzesz tę najbardziej atrakcyjną.

“Dzięki naszej porównywarce klient szybko znajduje najlepsze oferty OC i AC i kupić je może przez Internet, nie wychodząc z domu. Liczyć może ponadto na naprawdę niskie ceny, a dodatkowo jako pierwszy dowiaduje się o różnego rodzaju promocjach, jako że dane aktualizowane są na bieżąco” – mówi doradca klienta z https://porownywarka-oc-ac.pl/

Tym, co odróżnia porównywarkę od kalkulatorów ubezpieczeń, jakie znajdują się na witrynach towarzystw ubezpieczeniowych, jest ilość ofert, jaką otrzymujesz po wypełnieniu formularza. W przypadku OC ma to znaczenie szczególne, bo aby znaleźć naprawdę atrakcyjną polisę, zwykle musiałbyś odwiedzić kilkanaście stron różnych TU i na każdej z nich od nowa formularz wypełnić. Z porównywarką zaoszczędzisz więc nie tylko pieniądze, ale i czas.

Nowe auto? Wybierz właściwie!

Jeśli dopiero zamierzasz kupić auto lub chcesz je zmienić, pamiętaj, że na wysokość składki OC wpływają moc i (przede wszystkim) pojemność silnika. Im będą większe, tym więcej zapłacisz za ubezpieczenie. Jeśli zdecydujesz się na zakup nowego auta w salonie, zwykle będziesz mógł liczyć na pakiet dealerski w korzystnej cenie.

Miejsce ubezpieczenia

Ubezpieczając się w mniejszej miejscowości, za swoje OC również zapłacisz mniej. Jeśli masz taką możliwość, zrób to, bo polisa będzie wówczas tańsza.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here