Chcą być jeszcze lepsi

Anna Dobies-Matysiak w rozmowie z młodymi sportowcami

LKSW Dan Świdnik wzmacnia kadrę szkoleniową. Tym razem jednak nie chodzi o instruktorów taekwondo czy kickboxingu, ale o specjalistkę w nieco innym zakresie.
Pierwsi reprezentanci klubu mieli możliwość skorzystać z zajęć z trenerką mentalną. Spotkania będą odbywały się regularnie nie tylko dla kadrowiczów, ale także dla zainteresowanych osób z młodszych grup.


– Przygotowaniem mentalnym młodych sportowców zajmie się Anna Dobies-Matysiak, która współpracuje już z dziecięcą szkółką futbolową w Łęcznej – mówi Piotr Bernat, prezes Dana. – Jest ona związana także z naszym klubem, gdyż trenuje u nas jej córka Kinga, aktualna mistrzyni Polski w taekwondo kategorii młodziczek.

Już dawno myśleliśmy o podobnym uzupełnieniu naszych treningów, na przeszkodzie stał jednak brak odpowiedniej osoby do ich prowadzenia. Zorganizowaliśmy pierwsze zapoznawcze spotkanie tak dla grupy młodszych ćwiczących, jak i dla naszych zaawansowanych zawodników. Opinie były bardzo pozytywne, więc zdecydowaliśmy się włączyć zajęcia na stałe do naszej oferty.

Tymczasem w klubie trwają przygotowania do Pucharu Polski „Pointfighting Grand Prix”, który odbędzie się 27 października w Świdniku. Jest to drugi obok mistrzostw Polski turniej, który decyduje o składzie kadr narodowych w młodszych kategoriach wiekowych. W zeszłym roku w imprezie wystartowali reprezentanci 21 klubów, w tym roku organizatorzy mają nadzieję co najmniej wyrównać ten wynik.

Zawody zorganizowane będą przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here