Chcesz kupić dom w Lublinie? Sprawdź jak kształtują się ceny w stolicy województwa lubelskiego

Lublin – lokalizacja z biegiem czasu coraz bardziej atrakcyjna dla tych z nas, którzy przesyceni zgiełkiem wielkiego miasta pragną zakosztować nieco wytchnienia bez rezygnacji z wygód, jakie daje miejskie życie. Ile będzie nas kosztować zakup domu w Lublinie? Jak ceny nieruchomości kształtowały się w tym mieście przez ostatni czas? Przekonajmy się.

Dynamiczny rozwój rynku

Ostatnie miesiące były czasem wyjątkowych zmian na rynku nieruchomości w całym naszym kraju. Trzeba jednak przyznać, że w przypadku Lublina różnice cenowe spowodowane w dużej mierze sytuacją epidemiologiczną w Polsce przedstawiają się wyjątkowo wyraźnie.

Mowa tutaj głównie o rynku mieszkań – bo to właśnie na tym gruncie Lublin odnotował na przestrzeni ostatnich miesięcy nawet blisko dwudziestoprocentowy wzrost wartości nieruchomości. Szczególnie poszybowały ceny mniejszych lokali, o powierzchni do 50 metrów kwadratowych. Z tego właśnie powodu nabywcy coraz częściej rozważają zakup większego mieszkania lub domu na terenie Lublina – takie rozwiązanie zwyczajnie bardziej się opłaca. Jak dokładnie prezentują się ceny domów w Lublinie?

Średnia cena domu w Lublinie

Choć wspomniane podwyżki cen nieruchomości dotyczą w najbardziej zauważalnym stopniu mieszkań, sytuacja odbija się również na rynku domów jednorodzinnych. I tak – o ile w pierwszym kwartale bieżącego roku za dom w Lublinie płaciliśmy średnio około 5100 zł, tak na dzień dzisiejszy kwota ta będzie wynosiła przeciętnie 5500 zł.

Pamiętajmy jednak, że uśrednione wartości nie dają nam pełnego oglądu sytuacji. W celu zorientowania się w realiach rynkowych dotyczących interesujących nas nieruchomości warto skorzystać z odpowiednich narzędzi, które pozwolą nam zapoznać się z aktualnie oferowanymi na sprzedaż domami w Lublinie i wybrać spośród nich te, które najlepiej spełniają nasze potrzeby. Przechodząc na stronę https://gratka.pl/nieruchomosci/domy/lublin z łatwością dostosujemy wyświetlane ogłoszenia do naszych oczekiwań, sprawdzając w kilka chwil jak prezentuje się sytuacja rynkowa w obrębie interesujących nas nieruchomości.

Czy to dobry moment na zakup domu w Lublinie?

Analizując obecną sytuację trudno jednoznacznie stwierdzić, jak rynek nieruchomości będzie się kształtował w najbliższym czasie. Bardzo prawdopodobny jest jednak scenariusz, w którym coraz więcej Polaków będzie opuszczało gęsto zaludnione skupiska miejskie w celu zamieszkania właśnie w takiej okolicy, jaką jest Lublin – miejscowości, która oprócz wielu zielonych terenów i spokoju oferuje również wszystkie przywileje życia w mieście.

Rozglądając się za korzystną inwestycją warto zatem wziąć pod uwagę mniejsze miasta, które mają szansę w perspektywie najbliższych lat na dynamiczny rozwój. Przeglądając domy w Lublinie na morizon.pl nie tylko dostosujemy wyświetlane ogłoszenia do swoich oczekiwań, ale także zyskamy możliwość skonfigurowania otrzymywanych mailowo alertów, dzięki którym jako pierwsi dowiemy się o nowych okazjach na dokonanie wymarzonej inwestycji w stolicy województwa lubelskiego.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here