Chełm biegał

Reprezentanci grupy „Chełm Biega” bardzo aktywnie spędzają wolny czas. Krzysztof Gołębiowski i Barbara Gołębiowska wzięli udział w PKO Nocny Wrocław Półmaraton.

Oboje uzyskali najlepsze dotąd wyniki. Barbara Gołębiowska dystans 21,0975 km pokonała w czasie 1:51:35, natomiast Krzysztof Gołębiowski – 1:29:29. Z kolei Marek Lik, nazywany chełmskim królem biegów długodystansowych, uzyskał wynik 2:04:26. We Wrocławiu pobiegła też Grażyna Nowak z czasem 2:20:46. Zarówno Lik, jak i Nowak wywalczyli koronę półmaratonów Polski.

W Lublinie natomiast odbył się bieg na 5 mil. W kategorii open kobiety Ewa Furmanik z grupy Chełm Biega zajęła bardzo dobre piąte miejsce. Ewa Furmanik odebrała też puchar za 2. miejsce w klasyfikacji Grand Prix Lublina w sezonie 2017/2018. Tym samym powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces. Niemałe też brawa należą się Irenie Paździor, która zwyciężyła w klasyfikacji K50, pozostawiając w pokonanym polu młodsze zawodniczki. Nie mogło być jednak inaczej, bo Irena Paździor zwyciężała w każdym biegu cyklu Grand Prix. Gratulujemy osiągnięć! (s)