Chełm najlepszy w rywalizacji szkół!

Szkoły z Chełma zwyciężyły w klasyfikacji generalnej w wojewódzkim współzawodnictwie sportowym. To pierwszy taki sukces miejskich szkół. Podsumowanie rywalizacji odbyło się w Janowie Lubelskim, a nasze miasto reprezentował wiceprezydent Stanisław Mościcki.
26 października w Janowie Lubelskim w Janowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół na poziomie województwa lubelskiego. W imprezie wzięli udział m. in.: lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk, dyrektor departamentu edukacji i sportu urzędu marszałkowskiego w Lublinie Marek Sikora, parlamentarzyści: senator prof. Andrzej Stanisławek i poseł Jerzy Bielecki. Chełm reprezentował wiceprezydent Stanisław Mościcki. Po raz pierwszy to chełmskie szkoły triumfowały w klasyfikacji generalnej wojewódzkiego współzawodnictwa. Zdobyły w sumie 2729 punktów i pokonały Puławy (2582,5) oraz Łuków (2333,5). Szkoły z powiatu chełmskiego uplasowały się na 20 pozycji z 974 punktami.

W kat. igrzyska zwyciężyła PSP z Janowa Lubelskiego przed SP nr 1 z Łukowa i SP nr 3 z Tomaszowa. SP nr 5 z Chełma zajęła ósmą pozycję. W kat. gimnazja triumfowało Gimnazjum nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego przed Gimnazjum nr 3 ze Świdnika i Gimnazjum nr 6 z Chełma. W tej samej klasyfikacji Gimnazjum nr 8 z Chełma zajęło szóste miejsce w województwie. W licealiadzie równych sobie nie miało V LO z Lublina, a kolejne miejsca zajęły: 2. I LO z Lublina i 3. ZS nr 2 i I LO z Lubartowa. II LO z Chełma zajęło piątą pozycję. Na uroczystości szkoły z Chełma reprezentowali: SP nr 5 – Ewa Jakubowicz-Machajska, Gimnazjum nr 6 – Tomasz Turowski, Agnieszka Waluch-Marek i Piotr Jabłoński, Gimnazjum nr 8 – Beata Kawalec, Piotr Turewicz, Piotr Sadura i Mariusz Raćkowicz, II LO – Aneta Holuk i Barbara Chmielewska. Wyróżnione szkoły otrzymały puchary i listy gratulacyjne od marszałka, lubelskiego kuratora oświaty i władz LW SZS. (kg)