Chełmianie jadą na mistrzostwa

W najbliższych dniach dwoje reprezentantów Cementu Gryfa Chełm Patrycja Dudek i Szymon Szymonowicz będą bronić barw Polski podczas rozgrywanych w Grecji mistrzostw świata kadetów w zapasach.

Najlepsi młodzi atleci ze wszystkich kontynentów swoje zmagania o medale stoczą w Atenach – jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Patrycja, której trenerem jest Dariusz Kucharski, od początku tegorocznego sezonu prezentuje wysoką formę, zdobywając medale w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Podczas rozgrywanych w Drzonkowie mistrzostw Polski juniorów młodszych w znakomitym stylu zdobyła złoty medal i stanęła na najwyższym podium. W tegorocznych mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Bośni i Hercegowinie, zajęła siódme miejsce. Patrycja jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie.
Szymon Szymonowicz, podopieczny trenera Andrzeja Głąba, zrealizował perspektywiczny plan przygotowań do mistrzostw świata, biorąc udział w zgrupowaniach kadry narodowej i licznych turniejach ogólnopolskich. Szymon, zdobywając w maju br. tytuł mistrza Polski, zdecydowanie pokonał swoich krajowych przeciwników. Sukcesy odnosił również na zagranicznych matach. W lipcowych mistrzostwach Europy kadetów zajął wysoko punktowane piąte miejsce. Szymon jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Trzymamy kciuki za młodych chełmskich zapaśników! (s)