Chełmianin w walce wieczoru!

„DKW Fight Night” odsłania pełną kartę walk swojej debiutanckiej Gali MMA „Dziki Wschód”, która już 10 lutego, w sobotę, odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie. W walce wieczoru, w kategorii ciężkiej, wystąpi chełmianin, Rafał Kijańczuk, dysponujący potężnym ciosem! Dzień przed Galą w Fabryce Sportu odbędzie się Seminarium MMA z Marcinem Różalskim!

W formule semi Kamil Mękal z Fabryki Sportu Chełm zmierzy się z Karolem Bromblikiem z Grapplingu Kraków. Angelika Sobczuk podejmie wyzwanie Anny Tarasińskiej z Białej Podlaskiej. Damian Sobczuk postara się o wygraną z Adamem Wiewiórą z klubu Silesian Cage Club Katowice.
Tuż po karcie wstępnej do klatki wejdą bardziej doświadczeni zawodnicy A kategorii Królewskiej plus 93 kg. Kamil Woszczyński stanie na przeciw rutynowanego Pawła Biernata z Rzeszowa. Kolejną walką będzie pojedynek reprezentanta Katowic Aleksandra Bigosa z Mateuszem Gladem z Siedlec. W następnym starciu Grzegorz Stelmasiewicz podejmie doświadczonego pochodzącego z dalekiego Kaukazu Giorgia Esiave, na co dzień mieszkającego w Lublinie. Z kolei pochodzący z Zamościa Benjamin Sobowicz zmierzy się z krakowianinem Michałem Guzikiem.
Walki wieczoru rozpocznie pojedynek Monsura Abdurzakowa z Lublina i doświadczonego zawodnika klubu MMAtador Katowice Adriana Kępy. Tak wygląda prawie cały tort, jaki DKW oddaje nam do konsumpcji. – Jeśli jednak jest tort, to muszą być także na nim wisienki – mówi dyrektor sportowy organizacji DKW, Krzysztof Wołczuk. – Niewątpliwie taką wisienką będzie starcie Marcina Poźniaka (na zdjęciu u góry) z klubu BJJ Pankration Włodawa, który po czterech latach wraca do zawodowych pojedynków, z Markiem Ostaszem z Zamościa. Doświadczony Ostasz jest głodny zwycięstwa jednak to Poźniak chce udowodnić, że pomimo swojego wieku nadal jest w świetnej formie i zasługuje na wygraną.
Główną walką wieczoru będzie zawodowy pojedynek utalentowanego Rafała Kijańczuka z Fabryki Sportu Chełm z Ireneuszem Strawą z Krakowa. – Irek jest doświadczonym zawodnikiem trenowanym, przez takie sławy jak Łukasz Chlewicki czy Rafał Lasota, ale Rafał Kijańczuk przed własną publicznością będzie starał się za wszelką cenę udowodnić, że to co robi, robi na 100 procent, dając efektowne walki – dodaje dyrektor Wołczuk.
Dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Wołczuka z DKW, Rafał Kijańczuk wraz z Marcinem Poźniakiem już wkrótce rozpoczną swoje przygotowania do walk w Warszawskim Centrum Atletyki pod okiem trenera Roberta Jocza, trenując wspólnie z Jankiem Błachowiczem, Danielem Omielańczukiem oraz Damianem Janikowskim i Arturem Szpilką. Właściciele organizacji DKW stawiają na rozwój zawodników i nie ukrywaja, że każdy, kto będzie chciał rozwijać się w tym kierunku, zawsze jest mile u nich widziany i przyjaciół z takich klubów jak wspomniane Warszawskie Centrum Atletyki.
Gala MMA „Dziki Wschód” odbędzie się w sobotę 10 lutego o 17.00 w Miejskiej Hali Sportowej. Bilety są w cenie: 40 zł (trybuny), 50 zł (płyta) i 80 zł (VIP).
Dzień przed Galą, 9 lutego, z inicjatywy DKW oraz Fabryki Sportu, odbędzie się Seminarium MMA ze słynnym Marcinem Różalskim oraz Maciejem Glabusem. Różalski będzie honorowym gościem sobotniej Gali „Dziki Wschód”.(s)