Chełmianka Chełmianom

Kilka tysięcy widzów wzięło udział w festynie rodzinnym „Chełmianka Chełmianom”, który odbył się w niedzielę 18 czerwca na stadionie miejskim w Chełmie. Oprócz gier, zabaw, licznych konkursów była feta z okazji awansu piłkarzy Chełmianki do III ligi i zdobycia przez nich Pucharu Polski. Festyn zakończył się koncertem „Nrobiego”.


Organizatorem festyn był ChKS Chełmianka, a współorganizatorami: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Chełmski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury i Urząd Miasta Chełm. Wszystko zaczęło się o 14.00 na płycie głównej stadionu miejskiego. Trenerzy i piłkarze Chełmianki zorganizowali liczne turnieje, gry i zabawy z piłkami dla setek dzieci. Po zabawie prezentację swoich drużyn przygotował UKS Niedźwiadek Chełm. Na scenie głównej zaprezentowali się podopieczni MDK i Estrada Dziecięca. O 19.00 odbyła się feta z okazji awansu drużyny Chełmianki do III ligi i zdobycia Pucharu Polski na szczeblu LZPN. Imprezę zakończył koncert Norbiego.
Sponsorami i partnerami festynu byli: MPEC Chełm, PGO Chełm, MPGK Chełm, CLA Chełm, PUM Chełm, ChTBS, Chełmski Park Wodny, Browar Jagiełło, Car Hus, Hotel Duet, Pizzeria Kozak, Castorama, Kantor Europa, Akumulatory Michał Matwiejczuk, Foto Agfa, Składnica Sportowa, Baza Opon, Sklep Wędkarski Wodnik, RSP Zagroda, Pub Champion, BH Meble, AB Ubezpieczenia Iwona Szłapak, Zakład Szewski Jacek Skwaroń, Bla-Mir Mirosław Blacha, restauracja Gęsie Sprawki. O festynie więcej również za tydzień. (s)