Chełmianka ładuje akumulatory

Przygotowująca się do piłkarskiego sezonu trzecioligowa Chełmianka rozegrała dwa kolejne mecze sparingowe. W środę podopieczni Artura Bożyka przegrali z Wisłą Puławy 1:2 (0:1), a w sobotę rozgromili na wyjeździe Sokół Konopnica 5:0 (2:0). Do kadry Chełmianki doszli kolejni nowi zawodnicy, Kamil Kocoł z Podlasia Biała Podlaska i Aleks Aftyka z Górnika Łęczna.

Mecz z Wisłą Chełmianka rozpoczęła w mocno eksperymentalnym składzie, z czterema młodzieżowcami, w tym dwoma testowanymi. Gospodarze zagrali w ofensywnym wariancie. Trener Artur Bożyk chciał zobaczyć, jak drużyna poradzi sobie w takim ustawieniu z mocnym rywalem, w którego składzie są zawodnicy z pierwszoligową przeszłością.

W pierwszych 45-minutach nieco lepiej wyglądała Wisła, która po błędzie jednego z obrońców Chełmianki zdobyła gola. Jakuba Szymkowiaka w 16 min. pokonał Popiołek. Gospodarze odpowiedzieli kilkoma dobrymi wejściami z prawego skrzydła Przemysława Koszela, a także dobrą akcją zawodnika testowanego, zakończoną strzałem. – Analizując naszą grę musimy wziąć pod uwagę fakt, że chłopcy są po tygodniu naprawdę intensywnych treningów i, bardzo ciężkiej, 2-godzinnej jednostce, która miała miejsce we wtorek – mówił po spotkaniu Artur Bożyk, trener Chełmianki.

W drugiej połowie na boisko w barwach gospodarzy wybiegli bardziej doświadczeni zawodnicy i pod bramką przeciwnika było nieco groźniej. Miejscowi stworzyli sobie kilka okazji do strzelenia bramki i mieli nawet rzut karny po faulu na Krzysztofie Zawiślaku, którego nie wykorzystał jednak Mateusz Kompanicki. Honorowego gola zdobył Zawiślak, posyłając piłkę do siatki z kilku metrów. Wisła wcześniej podwyższyła wynik po strzale Krystiana Putona z jedenastu metrów, a mogła też zdobyć jeszcze jednego gola, lecz uderzenie Piotra Zmorzyńskiego poszybowało nad poprzeczką.

W zespole gości przez pierwsze 45 minut grał były zawodnik Chełmianki, Michał Kobiałka. Z kolei w drużynie trenera Bożyka po raz pierwszy zaprezentował się ofensywny pomocnik Kamil Kocoł, dotychczasowy gracz i jeden z liderów Podlasia Biała Podlaska, który po zakończeniu spotkania podpisał z Chełmianką roczną umowę. Kocoł w ubiegłym sezonie w III lidze zdobył 8 goli, a rok wcześniej – 6. Oprócz pomocnika z Białej Podlaskiej Chełmianka pozyskała również Aleksa Aftykę, 20-latka z Górnika Łęczna. Zawodnik trafił do chełmskiego klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia. Wiele wskazuje też na to, że w Chełmiance pozostanie wychowanek Eko Różanka, 19-letni Jakub Gołąb, który trenuje z chełmskim klubem od początku przygotowań.

W sobotę natomiast w Konopnicy Chełmianka rozegrała mecz kontrolny z miejscowym Sokołem. Przez całe 90 minut trzecioligowcy wyraźnie przeważali, stwarzając sobie wiele sytuacji do zdobycia gola. Na pierwsze trafienie trzeba było czekać aż do 41 minuty, kiedy to do siatki rywali trafił nowy nabytek chełmskiego klubu, Krzysztof Zawiślak. Wcześniej dwie okazje sam na sam miał Mateusz Kompanicki, ale w obu przypadkach górą był bramkarz Sokoła. Ponadto w poprzeczkę trafił Zawiślak, a po solowym rajdzie Paweł Jabkowski z 18 m posłał piłkę tuż obok słupka. Przed przerwą jeszcze celnym strzałem zza szesnastki popisał się Przemysław Koszel.

Po zmianie stron Chełmianka dalej stwarzała sytuacje podbramkowe, lecz miała problemy ze skutecznością. Dopiero w 70 min. gola strzelił jeden z testowanych zawodników, a w samej końcówce dwie bramki dołożył Zawiślak. Mógł też strzelić jeszcze jedną, ale jego uderzenie z rzutu karnego obronił bramkarz przeciwnika.

W poniedziałek Chełmianka wyrusza na obóz do Zwierzyńca, a w sobotę 28 lipca zagra w Zamościu sparing z tamtejszym Hetmanem. Z drużyną na razie nie trenuje kontuzjowany Piotr Piekarski. Uraz zgłosił też Michał Budzyński, ale wszystko wskazuje na to, że pojedzie z zespołem na zgrupowanie.

ChKS CHEŁMIANKA – WISŁA PUŁAWY 1:2 (0:1)

0:1 – Popiołek (16), 0:2 – Puton (68 karny), 1:2 – Zawiślak (87).

ChKS: (I połowa) Szymkowiak – Kożuchowski, J. Niewęgłowski, Myszka, Michalak, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Kocoł, Kotowicz, Koszel, Budzyński. (II połowa): Drzewiecki – Kursa, J. Niewęgłowski, Chodziutko, Kwiatkowski, Jabkowski, Uliczny, D. Niewęgłowski, Kompanicki, Budzyński, Zawiślak.

SOKÓŁ KONOPNICA – ChKS CHEŁMIANKA 0:5 (0:2)

0:1 – Zawiślak (41), 0:2 – Koszel (44), 0:3 – zawodnik testowany II (70), 0:4 – Zawiślak (87), 0:5 – Zawiślak (89).

ChKS: Drzewiecki – Kursa, J. Niewęgłowski, Chodziutko, Kwiatkowski, Jabkowski, Uliczny, Koszel, D. Niewęgłowski, Kompanicki, Zawiślak. Na zmiany wchodzili: Szymkowiak, Myszka, Kożuchowski, Aftyka, Kocoł, Michalak, Kotowicz, Gołąb, zawodnik testowany. (s)