Chełmianka przed sezonem

Za tydzień, 9 lipca, piłkarze Chełmianki wznowią przygotowania do nowego sezonu. W klubie trwają prace związane z poszerzeniem kadry. Jak mówią działacze, trzy transfery są niemalże dopięte, szykują się natomiast kolejne. Podopieczni Artura Bożyka w okresie letnim rozegrają sparingi m.in. z Podlasiem Biała Podlaska, Wisłą Puławy, Sokołem Konopnica i Hetmanem Zamość.


Trener Artur Bożyk po zakończeniu sezonu 2017/2018 dał swoim zawodnikom trzy tygodnie wolnego. Piłkarze trzecioligowej Chełmianki na pierwszych zajęciach spotkają się w poniedziałek 9 lipca w Chełmie. Zabraknie na nich Przemysława Banaszaka, Mateusza Olszaka, Michała Wołosa i Aleksieja Prytuliaka. Wszyscy czterej odchodzą z klubu. Na ich miejsce przyjdą nowi zawodnicy. Pozostali zawodnicy zostają do dyspozycji szkoleniowca.

Jak podkreślają działacze chełmskiego klubu, dopięto transfery trzech nowych piłkarzy. Są to: stoper, lewy obrońca i napastnik. Sztab szkoleniowy i zarząd pracują nad kolejnymi transferami. Trener Bożyk chce mieć kadrę liczącą 22 zawodników. Chełmianka będzie chciała pozyskać jeszcze czterech graczy.

Po tygodniu treningów piłkarze Chełmianki 14 lipca rozegrają pierwszy sparing. Ich rywalem będzie Podlasie Biała Podlaska, a mecz zostanie rozegrany na wyjeździe. W środę 18 bm. zespół trenera Bożyka zagra z Wisłą Puławy. Czynione są starania, by ten mecz odbył się na stadionie miejskim w Chełmie. Trzy dni później Chełmianka spotka się z Sokołem Konopnica, a w poniedziałek 23 lipca uda się na tygodniowy obóz do Zwierzyńca. Na koniec zgrupowania piłkarze zagrają mecz kontrolny z Hetmanem w Zamościu. Tydzień przed inauguracją ligi trener Bożyk sprawdzi formę swoich graczy w grze wewnętrznej z udziałem również najzdolniejszych juniorów. Pierwszy mecz mistrzowski już 11 sierpnia. (s)