Chełmianka wzmacnia się

Działacze lidera czwartej ligi ChKS Chełmianka nie próżnują i szukają wzmocnień. Niemalże pewne jest, że w rundzie wiosennej w zespole Artura Bożyka grać będą dwaj piłkarze Lewartu Lubartów, napastnik Mateusz Kompanicki i stoper Jakub Niewęgłowski.
Obaj piłkarze porozumieli się już z zarządem Chełmianki co do gry w chełmskim klubie. Co ważne, macierzysty klub zawodników, Lewart wyraził zgodę na przejście obu piłkarzy do Chełmianki. Zarówno Mateusz Kompanicki jak i Jakub Niewęgłowski chcą rozwijać się właśnie w zespole lidera czwartej ligi. W sprawie transferu obu piłkarzy porozumiały się też kluby. – Mateusz trafi do nas na zasadzie wypożyczenia, do końca rundy wiosennej, czyli do 30 czerwca br., z opcją pierwokupu piłkarza, jeśli awansujemy do III ligi – wyjaśnia Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki. – Z kolei Jakuba pozyskamy na zasadzie transferu definitywnego. To nie będą jedyne nasze wzmocnienia. Szukamy jeszcze trzech zawodników, dwóch bocznych obrońców i jednego pomocnika.
Chełmianka z przygotowaniami do rundy wiosennej ma ruszyć w pierwszych dniach stycznia. Drużyna będzie trenowała codziennie oprócz weekendów. Dwa razy w tygodniu skorzysta z hali sportowej, raz natomiast z pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Lublinie. Chełmianka w okresie przygotowawczym rozegra siedem meczów kontrolnych: 28 stycznia z juniorami starszymi Motoru Lublin grającymi w Centralnej Lidze Juniorów, 4 lutego z rezerwami Górnika Łęczna, 11 lutego z Sokołem Konopnica, 15 lutego z Wisłą Puławy, 18 lutego z Motorem Lublin, 25 lutego z Avią Świdnik, 4 marca z Podlasiem Biała Podlaska. Przed inauguracją ligi, zaplanowaną na 11/12 marca, podopieczni Artura Bożyka zmierzą się w Pucharze Polski z Włodawianką – 4/5 marca.(red)