Chełmska policjantka na podium

5 medali w jednej z rund Pucharu Świata w Pływaniu Zimowym zdobyła mł. asp. Iwona Panas – policjantka z chełmskiej komendy. W rozgrywanych na Łotwie rozgrywkach uczestniczyło blisko 200 zawodników, z czego tylko 4 reprezentowało Polskę.

Mł. asp. Iwona Panas na co dzień pełni służbę w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy. Sport towarzyszył jej niemal od zawsze, ale w ostatnim czasie policjantka skupiła się głównie na pływaniu. Jak sama wyznanie, jest to jej prawdziwa pasja. I, jak widać, w tej dyscyplinie idzie jej świetnie. W zorganizowanych na Łotwie listopadowych zawodach, w jednej z sześciu rund Pucharu Świata w Pływaniu Zimowym pod egidą Międzynarodowej Organizacji Pływania Zimowego (IWSA), zdobyła aż 5 medali.

W zawodach uczestniczyło blisko 200 osób z całego świata, z czego tylko 4 reprezentowały Polskę. Pływanie odbywało /się na otwartych wodach o temperaturze ok. 6-7 stopni przy temperaturze powietrza do 14 stopni. W swojej kategorii mł. asp. Iwona Panas zdobyła 3 medale za zajęcie pierwszego miejsca i 2 za miejsce drugie. To olbrzymi sukces, ale chełmianka nie ma zamiaru osiąść na laurach. Cały czas intensywnie trenuje z myślą o udziale w kolejnych zawodach. Jej celem jest ukończenie kolejnych rund Pucharu w 2019 roku. (pc)