Chełmski Bieg Niepodległości

200 osób ukończyło drugi Chełmski Bieg Niepodległości. Imprezę zorganizowali: Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Chełm Biega oraz Chełmska Grupa Rowerowa.

Zawody rozpoczęły się w sobotę o 18.00 startem z Placu Łuczkowskiego w Chełmie. Jako pierwszy dystans 10 km z czasem 33 min. i 11 sek. pokonał Łukasz Nestorowicz. Drugi na mecie zameldował się Kamil Borowski (37 min. 37 sek.), a trzeci Mirosław Ożóg (37 min. 50 sek.). Kolejne miejsca wśród panów zajęli: 4. Andrzej Makaryczew, 5. Rafał Rozwałka, 6. Kamil Usę, 7. Ireneusz Hawryluk, 8. Jacek Bazela, 9. Krzysztof Szadura, 10. Mariusz Łobaczuk, 11. Sebastian Kogut, 12. Kamil Kajdaszuk, 13. Adam Okłocki, 14. Rafał Sroczyński, 15. Łukasz Bucior. Wśród pań triumfowała Ewa Furmanik (43 min. 13 sek., w biegu z panami zajęła 14 miejsce) przed Anną Humin (43 min. 15 sek., 16 miejsce w biegu głównym) oraz Agnieszką Birus (48 min. 12 sek., 51 miejsce w biegu głównym). Kolejne pozycje wśród pań: 4. Kateryna Lakhonina (60 miejsce w biegu głównym), 5. Irena Paździor (62), 6. Iwona Okrasa (64), 7. Elżbieta Mróz (70),8. Sylwia Kiełbasa (73), 9. Izabela Malinowska (80), 10. Bernadeta Rębisz (85). (kg)