Chełmski Jarmark Wielkanocny

Chełmski Jarmark Wielkanocny

Tradycja świąteczna w regionie nie ginie! Pokazał to Chełmski Jarmark Wielkanocny, na który w niedzielę, 9 kwietnia, przybyły tłumy. A w hali sportowej czekały na nich smakołyki i coś dla oka – mnóstwo ozdób wielkanocnych.

– Znakomita impreza! Kupiłem to i owo, a najważniejsze, że daje mnóstwo inspiracji kulinarnych i wizualnych, które będą godną oprawą dla tych ważnych świąt – mówi pan Krzysztof z Chełma, który na jarmarku kupił sery z Krupego (w tym z lubczykiem), przyprawy, olej z czarnuszki i lnu oraz nabiał z „Bielucha” (żałuje, że zostały tylko dwie kostki masła, ale chełmska spółdzielnia zapowiada atrakcyjne ceny w firmowym sklepie). – Przyznam szczerze, że zgłodniałem, patrząc na to wszystko, a tu jeszcze tydzień do świąt…
Przygotowanie stoisk jarmarkowych i produktów to nie lada wysiłek. Dlatego „Nowy Tydzień”, który był organizatorem imprezy, przyznał nagrody i wyróżnienia:
– Jadwidze Żukowskiej – za serwety i serwetki szydełkowe,
– Kołu Gospodyń Wiejskich z Kumowa – za najładniejszy boks,
– Policealnej Szkole „Jobs” – za najładniejszą ozdobę świąteczną,
– Kołu Gospodyń Wiejskich z Wólki Kańskiej – tytuł „Smak jarmarku” za wyśmienity pasztet z królika,
– Agacie Blicharz – „Wyróżnienie jarmarku” za przepiękne kartki okolicznościowe w tym świąteczne, wykonywane ręcznie.
Podtrzymywanie świątecznych tradycji ma zacnych mecenasów – nagrody ufundowali prezydent Chełma Agata Fisz oraz starosta powiatu chełmskiego Piotr Deniszczuk.
Redakcja „Nowego Tygodnia” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację imprezy i przygotowanie stoisk. Szczególne słowa wdzięczności należą się zespołom artystycznym.
Duża fotorelacja za tydzień, a dziś zapraszamy na stronę www.nowytydzien.pl, gdzie czeka wielka galeria zdjęć. redakcja
fot. Maciej Kołodziej