Chicago – warte odwiedzenia miasto pełne Polaków

Położone nad jeziorem Michigan Chicago to miasto, które w Polsce kojarzy się głównie z emigracją w latach 70-tych i 80-tych.  Jednak od tamtych dekad wiele się zmieniło, a większość Polaków udających do Chicago jedzie tam albo w celach odwiedzenia rodziny, albo stricte turystycznych. A jak się tam dostać, ile to kosztuje i co zwiedzać – dowiesz się z tego tekstu

Wiza – rzecz niezbędna

Jeśli marzy Ci się zwiedzanie Chicago lub innego miasta Stanów Zjednoczonych, musisz najpierw uzyskać wizę. Formalności można załatwić przez stronę internetową ambasady USA w Polsce. Nie obędzie się przy tym bez wniesienia odpowiedniej opłaty oraz konieczności umówienia osobistej rozmowy z pracownikiem ambasady lub konsulatu. Po pomyślnej rozmowie otrzymuje się wizę, jednak uwaga – nie upoważnia ona do podróżowania po USA, a jedynie do stawienia się na granicy, gdzie dopiero urzędnik biura imigracyjnego wydaje zgodę na wjazd na teren kraju. Niestety, tych niedogodności nie da się uniknąć. Okres oczekiwania na wizę to ok. 3 miesięcy. Dopiero gdy będziesz mieć wizę w ręce, możesz kupić bilety Chicago.

Gdzie znaleźć samolot do Chicago?

Na stronie serwisu FRU znajdziesz listę rejsów z Polski do USA. Dzięki temu masz pod ręką każdy samolot do Chicago, co pozwala wybrać dogodny termin i korzystne ceny. Opłata za bilet to wydatek co najmniej 2 tysięcy złotych za podróż tam i z powrotem. Polskie Linie Lotnicze LOT prowadzą rejsy bezpośrednie, dzięki czemu można wylecieć z lotniska w Warszawie i wylądować w Chicago kilkanaście godzin później bez konieczności międzylądowania gdziekolwiek. Znaleźć można również niejeden samolot do Chicago, który korzysta z międzylądowania – np. w Amsterdamie, Monachium lub Londynie. Całkowity czas podróży uzależniony jest między innymi od tego, jak długo czeka się na drugi samolot. Może on wynosić zarówno 12, jak i 24 godziny – dobrze sprawdzić poszczególne rejsy, aby wybrać najlepiej pasujący.

Zwiedzanie Chicago

Gdy samolot do Chicago wyląduje na lotnisku O’Hare, można rozpocząć zwiedzanie miasta. W sieci znajduje się wiele stron prezentujących atrakcyjne miejsca, które można tam odwiedzić, jednak wszystkie mają kilka punktów wspólnych. Warto zatem  zwiedzanie Chicago zacząć od centrum dysponującym własną kolejką nadziemną, gdzie znajduje się Planetarium Adlera, Muzeum Historii Naturalnej, Willis Tower oraz Akwarium Shedda. Nie sposób nie zahaczyć także o Union Station – zabytek architektoniczny, który „występuje” w licznych filmach. Instytut Sztuki to miejsce, które z pewnością przyciągnie miłośników malarstwa, a zwłaszcza impresjonizmu. Na terenie Chicago znajdują się również niecodzienne pomniki i statuy, jak Picasso Statue czy niezwykła Cloud Gate.

Artykuł sponsorowany