Chmielakowy półmaraton

Siódmy Półmaraton Chmielakowy za nami. W tegorocznej edycji biegu wzięło udział 456 osób. Rywalizację na dystansie 21 kilometrów w klasyfikacji mężczyzn i kobiet wygrali reprezentanci Kenii, Hillary Kimaiyo i Agnes Chebet.

Uczestnicy rywalizowali w kategorii otwartej, a także w kategoriach dodatkowych, które pozwoliły wyłonić najlepszych biegaczy wśród służb mundurowych, nauczycieli, samorządowców i służb więziennych. Nagrody otrzymali także najstarsi zawodnicy biorący udział w biegu. W kategorii kobiet: Irena Motyl (rocznik 1955) ze Świdnika, a w kategorii mężczyzn: Marian Surowiec (rocznik 1950) z Milanowa. Oto wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach: kobiety open – 1. Agnes Chebet (Kenia), 2. Susan Wacheke (Kenia), 3. Aleksandra Jakubczak (Zamość), mężczyźni open – 1. Hillary Kiptum Kimaiyo (Kenia), 2. Andrzej Starzyński (Kurów), 3. Henadzi Zhauronak (Mińsk). 14 miejsce w kat. open zajął Kamil Borowski z Żółtaniec Kolonii, 15 był Łukasz Wojtyna z Krasnegostawu (drugi w kat 30-39 lat), 18 Marcin Echta z Chełma, 30 Andrzej Pawlikowski z Krasnegostawu. Trzecie miejsce w kat. 40-49 zajął Mariusz Łobaczuk z Chełma. Irena Paździor była druga, a Iwona Baluk trzecia w kat. kobiet 50 lat i starszych.

Andrzej Kmicic z Krasnegostawu zajął drugie miejsce w kat. mężczyzn ponad 60 lat, trzeci był tu Władysław Sulowski z Marysina. W kat. samorządowcy trzecie miejsce zajęła Izabela Malinowska z Kraśniczyna. W kat. służb mundurowych wśród mężczyzn drugi był Marcin Echta z Chełma, a w kat. służba więzienna trzeci Ireneusz Hawryluk z Krasnegostawu. Wśród pań z powiatu krasnostawskiego triumfowała Anna Humin przed Agatą Siwiec i Eweliną Kowalczyk, a wśród mężczyzn Łukasz Wojtyna przed Andrzejem Pawlikowski i Jarosławem Jagniontkowskim. (kg)