Cieszy tylko punkt

Trzeci remis w piątym wyjazdowym meczu w Lotto Ekstraklasie zanotowali piłkarze łęczyńskiego Górnika. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Andrzeja Rybarskiego podzieli się punktami w Szczecinie z Pogonią – Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na trudny teren. Pogoń ma ciekawych zawodników, a najmocniejsze skrzydła. Chcieliśmy je wyeliminować w defensywie. Dziś zabrakło nam tego, co w meczu z Koroną z przodu – przyznał po spotkaniu szkoleniowiec Górnika.
Zwłaszcza pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Górnik oddał zaledwie cztery strzały (wszystkie celne) na bramkę rywali, z czego aż trzy w ostatniej akcji, która przyniosła łęcznianom prowadzenie! Najpierw z ponad 30 metrów uderzał Grzegorz Bonin. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, po czym dopadł do niej Bartosz Śpiączka i strzelił. Jeden z obrońców wybił z linii bramkowej, ale futbolówka wróciła do napastnika Górnika, który tym razem bez problemu wpakował ją do siatki.
Po przerwie działo się o wiele więcej, ale to rywale zdobyli gola, jak się później okazało na wagę remisu. W 50. minucie Rafał Murawski strzelił zza “16” po ziemi, piłka odbiła się jeszcze od Gersona i wpadła do bramki.
– W naszym wykonaniu było więcej walki, aniżeli gry w piłkę. Piłkarsko był to słaby mecz, z czego nie możemy być zadowoleni. Gra się nam nie kleiła i ciężko było wymienić więcej podań. Ze Szczecina wyjeżdżamy z jednym punktem i to jest chyba jedyna rzecz z jakiej się możemy dzisiaj cieszyć – przyznał po meczu Maciej Szmatiuk, obrońca Górnika.
W najbliższy piątek łęcznianie na Arenie Lublin zmierzą się z Lechem Poznań.
Pogoń Szczecin – Górnik Łęczna 1:1 (0:1)
Pogoń: Henger – Râpă, Rudol, Fojut, Nunes – Delew (72 Zwoliński), Murawski, Matras, Drygas (82 Kort), Gyurcsó – Frączczak.
Górnik: Prusak – Komor, Szmatiuk, Gérson, Leândro – Bonin (86 Grzelczak), Drewniak, Danielewicz, Hernández (53 Juriša), Piesio – Śpiączka (78 Pitry).
Bramki: 0:1 Śpiączka 45, 1:1 Murawski 50. Żółta kartka: Drygas (P.). Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 4354.