Co nam daje ubezpieczenie przedszkolaka?

Posyłając dzieci do przedszkola ufamy, że będą w nim one bezpieczne i że nie przydarzy im się żaden nieszczęśliwy wypadek. Aby jednak „dmuchać na zimne”, warto wykupić ubezpieczenie przedszkolaka, które zwiększy ochronę i bezpieczeństwo naszych pociech. Tego rodzaju polisa może okazać się przydatnym zakupem w najmniej oczekiwanym momencie.

Bezpieczeństwo w przedszkolu

Personel każdego przedszkola dokłada starań, aby nasze pociechy były w nim bezpieczne i nie zrobiły sobie krzywdy. Jednak nawet najlepiej wykwalifikowany i czujny wychowawca nie zawsze uchroni dziecko przed niebezpieczeństwem. Nie wynika to oczywiście ze złej woli opiekunów, ale z faktu, że nie każdy wypadek da się przewidzieć.

Kilkuletnie dzieci są przecież bardzo ruchliwe, żywiołowe, miewają przeróżne pomysły a do tego nie są niestety świadome konsekwencji swoich poczynań. Do nieszczęśliwego wypadku może dojść w każdej chwili: podczas zabawy, dziecięcej sprzeczki, przez nieuwagę czy przez zwykłe zrządzenie losu. Między innymi właśnie dlatego warto wykupić polisę nnw dziecka.

Kiedy ubezpieczenie przedszkolaka się przyda

Ubezpieczenia przedszkolne mają dwie zasadnicze zalety: chronią portfel rodziców, oferując im zwrot kosztów leczenia dzieci (czy też wypłacają środki za pobyt dziecka w szpitalu lub powstanie trwałego uszczerbku na zdrowiu) oraz gwarantują przedszkolakom szybki dostęp do fachowej opieki medycznej (jeśli wykupione ubezpieczenie obejmuje taką usługę).

Jeśli więc chcemy mieć pewność, że koszty leczenia dziecka nie nadszarpną domowego budżetu oraz że w kryzysowej sytuacji będziemy mieć pieniądze na udzielenie pomocy kilkulatkom, polisa ubezpieczeniowa jest niezbędna. Bardzo istotne jest, że działa ona nie tylko w czasie pobytu dziecka w placówce, ale i poza nią. Ubezpieczenie chroni dziecko przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Ubezpieczenie przedszkolaka a wypadki

Dzieci w wieku przedszkolnym najczęściej ulegają wypadkom związanymi z urazami kończyn lub głowy. Najczęściej są to otarcia skóry, ale też potłuczenia, skręcenia oraz złamania kości. Dzieci narażone są także na ukąszenia, pogryzienia przez zwierzęta oraz oparzenia i zatrucia pokarmowe. Polisa standardowo powinna więc obejmować wypłatę odszkodowania za te zdarzenia.

Nie można jednak wykluczyć poważniejszych urazów, jak wstrząs mózgu czy konieczność interwencji chirurgicznej na skutek nieszczęśliwego wypadku. Niektóre polisy obejmują także pomoc logopedy, psychologa czy transport leków i domowe wizyty pielęgniarki. Warto więc bardzo dobrze rozeznać rynek polis, aby wybrać tą o jak najszerszym zakresie ubezpieczeniowym.

Indywidualne lub grupowe ubezpieczenie przedszkolaka

Rodzice mogą (ale nie muszą) skorzystać z ubezpieczenia grupowego, oferowanego przez przedszkole lub samodzielnie kupić indywidualne ubezpieczenie nnw dla dziecka w agencji ubezpieczeniowej. Pierwsza opcja jest nieco tańsza, ale rodzic nie jest stroną podpisywanej umowy (jest nią dyrektor placówki). Druga opcja wymaga natomiast poświęcenia czasu na znalezienie dogodnej oferty.

Samodzielnie wybrane ubezpieczenie przedszkolaka może okazać się lepszą decyzją, bowiem to rodzic decyduje od jakich zdarzeń chce ubezpieczyć dziecko i jak wysoką składkę jest gotowy zapłacić. Wybrane w ten sposób nnw dziecka jest dopasowane do jego potrzeb i do oczekiwań rodziców. Dlatego też indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka może być korzystniejsze.

Najważniejsza suma gwarancyjna

Wybierając polisę trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia zapisanymi w OWU (limitami i wyłączeniami) oraz wybrać ofertę, która cechuje się wysoką sumą gwarancyjną. Pamiętajmy, że polisa musi być w stanie pokryć faktycznie poniesione koszty. Tyko wtedy zagwarantujemy sobie poczucie bezpieczeństwa – zarówno w kwestii zdrowia, jaki i finansów.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here