Co to jest Paysafecard?

Paysafecard to prawdziwa rewolucja w świecie płatności online. Na czym polega ta usługa i jak z niej skorzystać?

Co to jest paysafecard i do czego służy?

Choć paysafecard jest dostępne na rynku już od 2000 roku, wciąż o tym systemie nie słyszało wiele osób. W Polsce pojawił się on później, niemniej jednak obecnie kupony PSC (skrót od paysafecard) można nabyć w większości państw na całym świecie. Kupon paysafecard posiada unikalny kod PIN składający się z 16 cyfr. Za jego pomocą z łatwością dokonasz płatności w sieci na wybraną kwotę. Za pomocą tego systemu zapłacisz m.in. za gry czy aplikacje, uzyskać dostęp do serwisów internetowych i wykonasz wiele innych czynności.

Dlaczego warto korzystać z paysafecard i jak to robić? Gdzie kupić paysafecard?

Kupony paysafecard można nabyć w setkach tysięcy punktów na całym świecie. Znajdują się wśród nich zarówno stacje benzynowe, supermarkety, jak i kioski. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić paysafecard, warto wiedzieć, że od niedawna dostępne są także w sklepach sieci Żabka. Dzięki temu, chcąc nabyć paysafecard, nie musisz szukać specjalnego punktu – wystarczy poprosić o kupon przy okazji najbliższych zakupów spożywczych.

Kupony paysafecard można nabyć w różnych nominałach. Pozwala to na dopasowanie budżetu do własnych potrzeb. Dostępne są paysafecard o wartościach:

  • 20 zł,
  • 30 zł,
  • 50 zł,
  • 100 zł,
  • 300 zł.

Paysafecard to także świetny pomysł na prezent. W ten sposób unikniesz kłopotów związanych z wyborem najlepszego podarku, a obdarowana osoba sama zdecyduje, co jest jej potrzebne. Aby sfinalizować transakcję za pomocą paysafecard, należy wpisać kod PIN podczas dokonywania zakupów. Warto zauważyć, że niewykorzystane środki pozostają na koncie, dzięki czemu można ich użyć przy kolejnej transakcji. Ponadto przy okazji jednego zakupu dozwolone jest wpisanie maksymalnie 10 kodów PIN paysafecard.

Kupony paysafecard zyskały uznanie ponieważ jest to bardzo bezpieczna i skuteczna metoda zakupów. Nabywając kupon w sklepie, automatycznie stajesz się właścicielem środków dostępnych na kuponie z unikalnym kodem PIN. Jest to więc forma usługi pre-paid – najpierw wpłacasz środki, z których potem możesz skorzystać podczas transakcji online.

Ponadto nie wymaga posiadania rachunku bankowego ani karty płatniczej. Choć w dzisiejszych czasach prawie każdy korzysta z usług banków, to część użytkowników woli unikać płatności online z obawy o utratę wrażliwych danych dostępu do swojego konta. W przypadku paysafecard nie ma ryzyka tego rodzaju, gdyż dane osobowe nie są nigdzie podawane, a użytkownik nie musi mieć nawet rachunku w banku.

Już wiesz, co to jest paysafecard. System ten otwiera nowe możliwości transakcji w sieci. Dzięki niemu można kupować różnorodne produkty lub usługi bez konieczności posiadania konta w banku oraz podawania wrażliwych danych osobowych. To także dobry pomysł na prezent. Sprawdź sam możliwości kuponów paysafecard!

Artykuł sponsorowany