Co za walka Kerna z Białym!

Artur Kern wygrał Czwartą Dychę do Maratonu, rozgrywaną w niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim.

Zwycięzca pokonał 10-kilometrową trasę w 32:22, zaledwie o sekundę szybciej od drugiego na mecie Michała Białego z SKB Kraśnik. Trzecie miejsce zajął lublinianin Michał Orzeł (Adidas Runners Warsaw), który uzyskał czas o ponad 1,5 minuty gorszy (34:08). Tuż za podium uplasowali się Wojciech Marzec z Lublina (34:10) i Artur Jendrych z Biegającego Świdnika (34:14).

Wśród kobiet najszybsza (39:29) była Aneta Ściuba (Stay Insane Lublin). Drugie miejsce zajęła Justyna Jagiełło z Chełma (39:40), a trzecie Joanna Szmit z Łabuń (41:23).

Bieg, będący ostatnim sprawdzianem przed 7. Maratonem Lubelskim zaplanowanym na 12 maja, ukończyło aż 1031 zawodniczek i zawodników. BAS