Co zawiera ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

Cukrzyca należy do najczęściej spotykanych chorób cywilizacyjnych. Dotyczy już 7% społeczeństwa, ale liczba chorych stale rośnie. Nagła diagnoza dezorganizuje całe życie. Po zachorowaniu należy zmienić nawyki, zadbać o swoją dietę, regularnie odwiedzać specjalistów oraz badać poziom glukozy. Leczenie cukrzycy jest dość kosztowne, dlatego warto wcześniej zadbać o odpowiednią polisę. Sprawdź.

 

Wiele osób decyduje się na zakup ubezpieczenia na życie w celu ochrony przyszłości swoich bliskich. Jednak warto pamiętać, że nie tylko śmierć destabilizuje życie. Zachorowanie na cukrzycę również może mieć negatywny wpływ na rodzinę, a przede wszystkim na jej sytuację finansową.

Czym jest ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

Podstawowa polisa na życie powstała po to, aby zabezpieczyć byt rodziny po śmierci uposażonego. Aby uzyskać pomoc finansową po zachorowaniu na cukrzycę, należy zawrzeć dodatkową umowę, która rozszerzy zakres ochrony standardowego ubezpieczenia życiowego. Z oferty mogą skorzystać wyłącznie osoby dorosłe (od 18. do 61. roku życia) i zdrowe.

Ochrona obejmuje przypadki zachorowania wyłącznie na cukrzycę typu 1 i 2. Ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo do odmowy wypłaty świadczenia, jeśli choroba jest związana z ostrym lub przewlekłym zapaleniem trzustki i wymaga stałego podawania insuliny.

Po zakupie ubezpieczenia na wypadek cukrzycy, możesz liczyć na:

  • pomoc finansową w wysokości ustalonej w umowie,
  • darmowe konsultacje z diabetologiem, dietetykiem, urologiem i innymi specjalistami,
  • pokrycie kosztów zakupów leków przez 2 lata od podpisania umowy lub do chwili wykorzystania przeznaczonego na to funduszu,
  • profesjonalny zestaw do badania poziomu glukozy,
  • dostęp do nowoczesnych narzędzi, takich jak kalkulator ryzyka rozwoju cukrzycy lub portal dietetyczny, gdzie znajdują się wskazówki na temat zasad odżywiania itp.

Jak wskazuje specjalista rankomat.pl: Polisa cukrzycowa to doskonały wybór zwłaszcza dla ciężarnych, osób starszych, otyłych lub prowadzących zły tryb życia. Zakup ubezpieczenia powinny rozważyć także osoby, które mają w swojej rodzinie przypadki zachorowania na cukrzycę. To prosty sposób na to, żeby uniknąć problemów finansowych i móc w spokoju zadbać o swoje zdrowie.

Gdzie znaleźć korzystną polisę na wypadek cukrzycy?

Zakup ubezpieczenia na wypadek cukrzycy należy rozpocząć od porównania dostępnych ofert na rynku. To doskonały sposób nie tylko na to, żeby znaleźć najlepiej dopasowaną polisę do swoich potrzeb, ale także żeby zaoszczędzić czas i pieniądze. Osoby, które skorzystały z tego rozwiązania, przekonały się, że ubezpieczenie na życie może być tańsze nawet o 50%.

Polisy możesz porównać korzystając np. z internetowej porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy, że wejdziesz na stronę, a następnie uzupełnisz formularz, który się tam znajduje. Po chwili będziesz mieć dostęp do wszystkich ofert wraz z ich ogólnymi warunkami ubezpieczenia oraz ceną. Pozostanie Ci zapoznać się z OWU i wybrać najlepszą propozycję dla siebie.

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa w trudnej sytuacji życiowej i ochroni Cię przed finansowymi konsekwencjami zachorowania. Pomyśl o polisie już dziś, aby po usłyszeniu diagnozy, móc spokojnie nauczyć się żyć z chorobą.

Artykuły sponsorowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here