Co znajduje się w torbie medycznej?

Pierwsza pomoc wymaga szybkiego reagowania i sprawnego działania. W wielu przypadkach nie ma czasu na pakowanie dodatkowych przedmiotów do torby czy przygotowania się osobno na każdy przypadek, tutaj liczy się każda sekunda. Właśnie dlatego, jeżeli masz do czynienia z sytuacją, która zagraża życiu musisz mieć gotową torbę z akcesoriami, która będzie zawierała sprzęt sprawdzający się przy różnych przypadkach.

Torba medyczna dla ratownika – czym jest?

Torba medyczna w ofercie czarmed.pl to kompletny produkt, który zawiera w środku praktyczne przedmioty umożliwiające przeprowadzenie różnych działań z zakresu pierwszej pomocy. Dzięki niej zabezpieczysz pacjenta tak, żeby przewieźć go do szpitala w celu wykonania dalszej diagnostyki lub niezbędnych zabiegów czy operacji.

Nie tylko samo wyposażenie jest wyjątkowe, ale także torba. Jest ona skonstruowana tak, aby do każdego przedmiotu w środku był łatwy dostęp. W takich sytuacjach nie ma miejsca na pomyłki i przerzucanie posiadanego sprzętu. Tutaj liczy się czas i precyzyjne działanie. Posiada także wygodne uchwyty, które usprawniają otwieranie i zamykanie torby.

Torba medyczna może posiadać także dodatkowe schowki i kieszenie, które umożliwią przechowywanie większych elementów. Co ciekawe może być produktem modułowym. Oznacza to, że niektóre torby posiadają dodatkowy rzep, który umożliwia podłączenie kolejnego elementu, kiedy potrzebna jest większa ilość sprzętu.

Co powinno znaleźć się w środku?

Wyposażenie torby medycznej zostało jasno określone w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i powinno zawierać wszystkie pozycjie z listy:

  • Sprzęt do zabezpieczenia dróg oddechowych
  • Sprzęt zapewniający komfort termiczny poszkodowanego
  • Sprzęt, który pozwala unieruchomić złamanie lub zwichnięcie
  • Nosze typu deska
  • Zestawy do tlenoterapii
  • Zestawy opatrunkowe
  • Sól fizjologiczna

To zaledwie kawałek listy, gdyż przeważnie torba medyczna, którą oferuje sklep dla ratowników medycznych posiada wyposażenie liczące kilkaset elementów. Stanowią one kompletną gamę przedmiotów umożliwiających przeprowadzenie pierwszej pomocy, w różnych przypadkach. Ratownicy muszą być gotowi na sytuacje takie jak: zranienie, skaleczenie, urazy różnych części ciała, ale także nagłe zatrzymanie krążenia czy złamania, zwichnięcia i skręcenia. Lista jest jednak dużo dłuższa i obejmuje także poparzenia, odmy, urazy z ciałem obcym, zatrucia czy inne poważniejsze przypadki.

Ratownicy na co dzień mierzą się z przeróżnymi przypadkami, a tylko kompleksowo wyposażona apteczka pomaga w byciu przygotowanym na wszystko.

Materiał partnera