Coś za coś. Czy naprawianie nowych iPhonów będzie kłopotem?

Nie się powiedzieć o kolejnych wyrobach firmy Apple, że są to telefony złe. Prezentując przed ponad dekadą nowego smartfona, firma ta rozpoczęła w urządzeniach mobilnych nową erę i nie zamierza rezygnować ze swojej roli lidera najdroższego segmentu rynku wyznaczającego nowe trendy. Zapewne wielu spośród fanów marki trwa przy niej niezależnie od racjonalnych kalkulacji każących sięgać po dobre wyroby gwarantujące satysfakcjonujące użytkowanie. Spróbujmy się jednak nad tą kwestią pochylić.

Wydatki, wydatki i jeszcze raz wydatki

Najdroższa odmiana telefonu Xs Max, dysponująca aż 512 GB wbudowanej pamięci, to wydatek przekraczający 7 tys złotych. Można się oczywiście rozwodzić na tym, jak taka kwota ma się do koszty wyprodukowania i dystrybucji, ale to bez znaczenia: prawem firmy jest swobodne kształtowanie swojej oferty, a odbiorcy korzystanie z niej albo nie. Zapewne w tym przypadku kupujemy coś więcej niż telefon, pewną wartość niematerialną związaną z marką i tak dalej – każdy na na ten temat swoją opinię i to też nie wymaga pogłębionych rozważań.

Wydawałoby się, że kupując urządzenie za taką kwotę, otrzymamy wszystko, czego tylko będziemy potrzebowali. Oczywiście – skład zestawu pozwoli na użytkowanie urządzenia, ale potrzebne będą dodatkowe zakupy by cieszyć się nim w pełni, a także jakkolwiek zabezpieczyć na wypadek uszkodzenia. A to zdecydowanie warto zrobić.

Producent chwalił się, że szklana obudowa nowego modelu jest najbardziej odporną spośród wszystkich innych. Rzeczywiście, nie rozpada się w drobny mak przy upadku, a pęknięć pojawia się stosunkowo mało, gdyby porównać to zachowaniem innych obudów o podobnej konstrukcji. Mimo wszystko jednak, jej wytrzymałość jest ograniczona i trudno ją w ogóle porównywać do konstrukcji z tworzyw, a wymiana niezwykle droga – jak wszystko w tych telefonach. Upadek na chodnik będzie więc oznaczał poważny kłopot.

Szklana obudowa. Świetny efekt i dodatkowe problemy

Jakkolwiek inżynierowie Apple zrobili wiele, by telefony tej firmy mogły sprostać wielu trudnym sytuacjom, czego dowodem jest choćby pyło- i wodoszczelność na poziomie IP68, to decydując się na ich zakup należy brać pod uwagę koszty naprawy, które przekraczają ceny urządzeń o dobrych parametrach mniej renomowanych firm. Szklana obudowa to duża komplikacja w tym zakresie, choć jak twierdzą fachowcy, przynajmniej wymiana baterii i wyświetlacza nie nastręcza poważnych problemów.

Nowe iPhone’y ze względu na doskonałe parametry mogą służyć swoim użytkownikom bardzo długo, także po upłynięciu gwarancji. Potrzebny może być jednak dobry serwis iPhone, taki jak np. warszawski MedicPhone. Ryzyko uszkodzeń mechanicznych szczególnie w przypadku tych telefonów należy ograniczać, do czego przydatne są wszelkiego rodzaju akcesoria w postaci pokrowców i szkieł. W dalszym ciągu, podobnie jak w każdym urządzeniu, trzeba się jednak liczyć z możliwością wystąpienia usterek innego rodzaju. Znalazłszy dobry serwis ze wszystkim można sobie poradzić – a warto, bo raz, że nie jest to zły produkt, a dwa, że swoje przecież kosztował.

Materiał sponsorowany