Czarna seria nadal trwa

Nadal nie wiedzie się w rozgrywkach PLK koszykarzom TBV Startu Lublin. W sobotę „czerwono-czarni” przegrali już po raz szósty i wciąż, podobnie jak Siarka Tarnobrzeg, są zespołem, który nie wygrał w lidze meczu.
Szansa na przełamanie na pewno w sobotę była. Lublinianie wygrali pierwszą kwartę 17:9. W drugiej mieli już nawet 14 punktów przewagi po rzutach wolnych Stefana Balmazovicia.
Niestety, fatalna postawa na początku trzeciej kwarty i dziesięć straconych z rzędu punktów, pozwoliły gościom na uzyskanie bezpiecznej przewagi (41:34), a później na kontrolowanie wydarzeń na parkiecie w hali Globus.
Najlepszym zawodnikiem w szeregach TBV Startu był wspomniany już Balmazović, który zdobył aż 27 punktów, wykorzystując 10 z 14 rzutów z gry. Zaliczył także siedem zbiórek oraz dwie asysty.