Czarnobyl – 31 lat później

Stowarzyszenie WeRwA i Chełmska Biblioteka Publiczna zapraszają na wirtualną podróż w czasie i przestrzeni „Czarnobyl 31 lat później” organizowaną w ramach Chełmskiego Klubu Podróżników. Spotkanie rozpocznie się w piątek 28 kwietnia o godz. 18 w sali widowiskowej ChBP.

O tym jak wygląda obecnie teren elektrowni opowiedzą i pokażą Andrzej Bielecki, Marek Dąbrowski, Anna Pietruch i grupa chełmian, którzy byli w zonie w kwietniu minionego roku, czyli tuż przed 30. rocznicą wybuchu. Wśród uczestników spotkania zostaną rozlosowane trzy upominki z tamtych czasów. Wstęp wolny.

Repertuar Kina Zorza

24 kwietnia: godz. 14 – Dzieciak rządzi 2D dubbing, godz. 16 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 18 – Life, godz. 20.30 – Azyl 2D dubbing
25 kwietnia: godz. 14 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 16 – Azyl 2D dubbing, godz. 18.30 – Dzieciak rządzi 2D dubbing, godz. 20.30 – Life
26 kwietnia: godz. 14 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 16 – Life, godz. 18.30 – Dzieciak rządzi 2D dubbing, godz. 20.30 – Azyl 2D dubbing
27 kwietnia: godz. 14 – Dzieciak rządzi 2D dubbing, godz. 16 – Azyl 2D dubbing, godz. 18.30 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 20.30 – Life
28 kwietnia: godz. 14 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 16 – Kłamstwo, godz. 18.30 – Dzieciak rządzi 2D dubbing, godz. 21 – Split
29 kwietnia: godz. 12 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 14 – Dzieciak rządzi 2D dubbing, godz. 16 – Split, godz. 18.30 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 21 – Kłamstwo
30 kwietnia: godz. 12 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 14 – Dzieciak rządzi 3D dubbing, godz. 16 – Kłamstwo, godz. 18.30 – Dzieciak rządzi 2D dubbing, godz. 21 – Split

Ruszaj na film

Klub Dobrego Filmu ChBP zaprasza na ostatni już seans w ramach cyklu „Historie prawdziwe”. – Tym razem pokażemy opowieść o losach najmniej uzdolnionej wokalnie solistki świata – Florence Foster Jenkins – zapowiadają organizatorzy. Seans w ostatnią kwietniową środę o godz. 18 w sali widowiskowej ChBP. Wstęp wolny.

Amerykańska grupa baletowa w ChDK

W czwartek 27 kwietnia o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury wystąpi Ballet Magnificat. To założona w 1986 r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi. – Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. I za każdym razem zachwicają połączeniem tradycyjnego baletu z nowoczesnym – mówią organizatorzy. Bilety w cenie 30 i 40 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

 

Mythos w Edelsie

29 kwietnia Hotel Edels zaprasza na ostatnie z dań swojego wiosennego, kulturalnego menu. Tym razem zespół Mythos zabierze Państwa do skąpanej w słońcu Grecji. Nie zabraknie radosnej muzyki, nauki tańca Syrtaki, a w karcie dań typowo greckich potraw. Początek koncertu o godzinie 18, wejście od godziny 16. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w hotelu Edels.
UWAGA! Już we wtorek na naszym profilu „Nowy Tydzień” na Facebooku ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będzie podwójna wejściówka na koncert Mythos w Edelsie!

A niech to gęś kopnie – Teatr Ziemi Chełmskiej dla dzieci

Chełmski Dom Kultury zaprasza na kolejną premierę Teatru Ziemi Chełmskiej. Tym razem na deski trafiła, adresowana do młodych widzów, sztuka Marty Guśniewskiej „A niech to gęś kopnie”. Spektakl 29 kwietnia o godz. 17 oraz 30 kwietnia o godz. 15. Bilety w cenie 20 i 15 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl. Spektakl adresowany jest do dzieci od 6. roku życia.

Wielki turniej Monopoly

Gratka dla pasjonatów planszówek. Już 29 kwietnia o godz. 11 w Chełmskim Domu Kultury ruszają kolejne potyczki w ramach turnieju gry Monopoly. – W trakcie spotkania rozgrywamy pierwszą rundę w czterech grupach. Zwycięzcy każdego stolika spotykają się w rundzie drugie – tłumaczą organizatorzy. Przedsięwzięcie przygotowują wspólnie: Pokusa Hobby oraz Chełmski Dom Kultury.

Fotogram

– Zapraszam na kolejną wystawę do Galerii Atelier – zachęca Ryszard Karczmarski, kurator wystawy. Tym razem zaprezentowane zostaną prace Grupy Twórczej Fotogram z Siedlec. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace 21 autorów. Wernisaż oraz spotkanie z autorami zdjęć w sobotę 29 kwietnia o godz. 19. Organizatorem jest Fundacja Wspierania Kultury „Na styku”.

Wystawa malarstwa Piotra Tymochowicza

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Piotra Tymochowicza. Chełmianin studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego (obecnie Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie). W swoim dorobku ma ponad sto wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Rzymie, Warszawie, Łodzi i Krakowie. Jego prace oglądać można do końca maja w siedzibie biblioteki przy ul. Pocztowej 54 w godzinach jej otwarcia. (opr. mg)

Koncert Wiedeński

Tej gali nie można przegapić. Już 7 maja o godz. 17 na scenie Chełmskiego Domu Kultury pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu i wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa. Nie zabraknie też popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu. Bilety w cenie 75 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Kabaret Jurki w ChDK

Święta mają to do siebie, że szybko się kończą. Teraz, dzięki Kabaretowi Jurki, możemy dłużej cieszyć się ich „magią”. 26 maja o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury znani kabareciarze wystąpią z programem skeczy „Święta polskie”. Salwy śmiechu gwarantowane! Bilety w cenie 50 i 55 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.