Czas na miłość w marcowym KDF

Podczas marcowych spotkań Klubu Dobrego Filmu ChBP tematem wiodącym będzie miłość pojmowana jako uczucie prawdziwe, świadome, dalekie od powszechnego zakochania. Zestaw przygotowanych propozycji filmowych opowie o różnych wymiarach i aspektach miłości – począwszy od tej nieśmiertelnej, przezwyciężającej czas i śmierć, poprzez taką, która walczy z konwenansami, pokonuje różnice rasowe i odległości, aż po tę matczyną. – Na seanse filmowe serdecznie zapraszamy w każdą środę marca do sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 18 – zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

Katarzyna Groniec – Piosenki Agnieszki Osieckiej

3 marca o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury wystąpi znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Katarzyna Groniec, bo o niej mowa, w Chełmie zaprezentuje wyjątkowe utwory Agnieszki Osieckiej. Będą to m. in. „Wielka woda”, „Kokaina”, „Dzikuska”, „ZOO” oraz „Piosenka o życiu ptasim”. Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także: Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Bilety (45 zł) do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Alosza Awdiejew w Edelsie

Na kulturalnej mapie Chełma przybywa kolejne miejsce, w którym będzie można zobaczyć i posłuchać znanych i lubianych wykonawców. Miejsce dotychczas kojarzone głównie z imprez okolicznościowych pragnie wykorzystać atrybut dużej, wygodnej i akustycznej sali organizując koncerty. Hotel Edels, bo to o nim mowa, przygotował specjalne wiosenne menu kulturalne, które ma zadowolić najbardziej wybredne podniebienia.
– Na najbliższą imprezę zapraszamy już 4 marca. Odwiedzi nas sam Alosza Awdiejew, artysta, ale i człowiek kultury i nauki. Pieśniarz, kabareciarz, gawędziarz i… profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Słowem – człowiek orkiestra! – anonsują organizatorzy. Start koncertu o godz. 18. Bilety (50 zł) do nabycia w hotelu Edels (Al. Przyjaźni 9).

Weekend z R

Co może się przytrafić, gdy podróż służbowa męża zostaje nieoczekiwanie odwołana a do drzwi puka kochanek? Czy przyjaciele to dobre alibi? Czy najlepszą kochanką może okazać się koleżanka żony? Czy malarz może być jednocześnie hydraulikiem? Na te i wiele innych pytań odpowiedź będzie można znaleźć oglądając spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej. „Weekend z R” to typowa komedia pomyłek, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wystąpią: Barbara Szarwiło, Agnieszka Szkoda, Andrzej Kuczura, Adam Organista, Sławoj Czarnota i Andrzej Kosiniec. Spektakl 5 marca o godz. 18. Bilety (25 zł) do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Stanisław August Poniatowski ostatni król Polski

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza na wystawę „Stanisław August Poniatowski ostatni król Polski” prezentującą prywatne zbiory Jerzego Ryszczuka – kolekcjonera, pasjonata historii. Ekspozycja składa się m.in. z reprodukcji portretów króla, replik orderów i medali, kopii listów oraz książek biograficznych, historycznych i dotyczących kultury XVIII wieku. Wystawę można oglądać do 2 marca w lokalu biblioteki (ul. Wieniawskiego 15) w godzinach pracy placówki.

Studium martwych natur i kwiatów Moniki Kasprzak

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 3 marca o godz. 17 do galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40) na wernisaż wystawy malarstwa Moniki Kasprzak. To pierwsza indywidualna wystawa młodej artystki. Zaprezentowane zostaną jej wybrane prace. Tematem wiodącym są kompozycje kwiatowe i martwa natura, ale autorka nie stroni od pejzaży. Monika Kasprzak (ur. w Wólce Tarnowskiej w 1979 r.) od 20 lat mieszka w Chełmie. Od 10 lat z pasją tworzy torty artystyczne w stylu angielskim, a od kilku lat rozwija pasję malarstwa. W roku 2014 wstąpiła do Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” oraz do grupy malarzy „Tęcza” w Rejowcu Fabrycznym, gdzie pod kierunkiem Teresy Chomik-Kazarian szlifuje swój warsztat malarski. Wystawa dostępna będzie do 31 marca.

Puchar Polski Boogie Woogie

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie oraz Klub Boogie Opus Twist MDK Chełm, zapraszają 4 marca na Otwarte Mistrzostwa Polski Boogie Woogie. Impreza odbędzie się w sali widowiskowej ChDK. O godz. 13.30 eliminacje (wstęp bezpłatny), a o godz. 17 rozpocznie się gala finałowa (bilety – 10 zł). Bilety do nabycia w MDK (ul. Pocztowa 41 w Chełmie) oraz w dniu imprezy w ChDK.

Turniej planszówek

Galeria Pokusa Hobby, po udanym turnieju Scrabble, organizuje kolejny turniej planszówek. Tym razem padło na kultową grę firmy Hasbro – JENGA. – Startujemy w sobotę 4 marca i gramy przez cztery kolejne soboty, aż do wyłonienia czwórki finalistów – mówi Emil Pielecki, dyrektor Galerii. – Zapraszamy całe rodziny, studentów, licealistów, gimnazjalistów i każdego, kto czuje, że wykaże się większą zręcznością niż reszta przeciwników.
Warto się wybrać, szczególnie, że do wygrania są atrakcyjne nagrody (m.in. gry planszowe i bony na zakupy w galerii). Turniej odbędzie się w Galerii Pokusa przy ul. Okszowskiej 39 w Chełmie. Wstęp bezpłatny. Jednocześnie z rozpoczęciem zabawy z Jengą odbędzie się finał potyczki w Scrabble.

Czas na Kubę!

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza w piątek 10 marca o godz. 18.30 do Decaffencji na 41. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników. Tym razem uczestników czeka wirtualna podróż na Kubę. Gorącą wyspę zaprezentują chełmianie Radosław Kędzierawski oraz Magda i Sławomir Mosiukowie. Oprócz zdjęć, filmów i barwnych opowieści uczestnicy spotkania zobaczą pokazy tańców latynoskich w wykonaniu tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego Takt oraz posłuchają kubańskiej muzyki. Przewidywana degustacja. Wśród uczestników zostaną rozlosowane kubańskie upominki ufundowane przez Centrum Dekoracji Ślubnych Adriana oraz Biuro Usług Turystycznych „Krystyna”. – Zapewniamy, że spotkanie potrwa znacznie krócej niż przeciętne przemówienie byłego dyktatora Fidela Castro – żartują organizatorzy. (opr. mg)