Czas na las!

30 sierpnia rozpoczęła się rejestracja do największego biegowego cyklu w Polsce – City Trail z Nationale-Nederlanden. To już siódma ogólnopolska edycja imprezy. Po raz kolejny miłośnicy biegania po na leśnych ścieżkach rywalizować będą także w Lublinie!


– Biegi City Trail mają już ośmioletnią historię – pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych, odbyły się w styczniu 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej, a od 2013 są obecne w Lublinie – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców i organizator cyklu.

Sezon 2018/19 rozpocznie się 29 września w Poznaniu i potrwa do 24 marca przyszłego roku. W Lublinie biegi nad Zalewem Zemborzyckim odbędą się 20 października, 11 listopada, 8 grudnia, 12 stycznia, 16 lutego i 23 marca.

– Trasy – choć różnorodne – zawsze liczą 5 km biegną leśnymi ścieżkami. Dodatkowo przy okazji każdej z imprez organizowane są biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Bieganie w mieście, ale w naturze, bez limitu czasu, na dystansie, który może pokonać każdy – nawet zupełnie początkujący biegacz – to w telegraficznym skrócie charakterystyka cyklu. Warto podkreślić powtarzalność imprez, która daje możliwość śledzenia postępów. – Z relacji zawodników startujących w naszych zawodach wiemy, że są one motywacją do jesienno-zimowego treningu. Znakomita większość biegaczy stara się poprawiać z biegu na bieg, chociaż czasami warunki tego nie ułatwiają, bo biegamy bez względu na pogodę – w deszczu, błocie, mrozie – podkreśla Piotr Książkiewicz. – Z drugiej strony nasze biegi są pozbawione limitu czasu na pokonanie 5-kilometrowego dystansu są zatem idealne dla osób, które stawiają pierwsze biegowe kroki.

Ideę leśnych biegów od trzech lat wspiera firma Nationale-Nederlanden, która po raz kolejny została sponsorem tytularnym cyklu.

Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Od edycji 2018/2019 zawodnicy będą mogli startować charytatywnie. Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł (w zależności od tego, czy rejestracja dotyczy pojedynczego biegu, czy karnetu sześciu imprez), które zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, zajmującej się pomocą krzywdzonym dzieciom.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl – tam też możliwość dokonania zapisu, wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. BAS