Jest z czego się cieszyć

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego wybrano nowe władze związku. Prezesem został Grzegorz Mazurek, który tę funkcję piastować będzie już kolejną, trzecią kadencję.
W skład nowego Zarządu weszli ponadto: Piotr Kasperek (wiceprezes do spraw szkoleniowych), Bartłomiej Kowalski (sekretarz), Waldemar Wasil (skarbnik), Ryszard Kowalczyk, Sławomir Pliszka, Wojciech Lubański, Andrzej Świtkowski, Zbigniew Lewicki, Bartosz Kędracki i Mariusz Raćkowicz.
W komisji rewizyjnej znaleźli się Krzysztof Sagan (przewodniczący), Piotr Bujak (sekretarz) i Grzegorz Żurawski.
– W minionej kadencji wydarzyło się to, na co czekało środowisko pływackie w naszym regionie od ponad 20 lat. Śmiem nawet twierdzić, że powstanie 50-metrowej, olimpijskiej pływalni krytej Aqua Lublin oraz uruchomienie w Lublinie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pływaniu to najważniejsze wydarzenie w całej, 50-letniej historii Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego – mówi Grzegorz Mazurek, prezes LOZP. – Pod względem sportowym wciąż utrzymujemy wysoki poziom. W mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych zdobywamy co roku 20-30 medali. Mamy też swoich przedstawicieli na głównych imprezach europejskich i światowych, włącznie z igrzyskami olimpijskimi. Dzięki najnowocześniejszej pływalni w Polsce i wielkiej przychylności władz Lublina stajemy się centralną areną rywalizacji w polskim pływaniu. Zorganizowane na otwarcie Aqua Lublin Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów w 2015 roku zostały okrzyknięte najlepszymi mistrzostwami w historii polskiego pływania – cieszy się sternik lubelskiego pływania.

Jakie plany na kolejną kadencję? – Chcemy organizować w Lublinie jak największą ilość imprez centralnych. Już w przyszłym roku dostaliśmy organizacje 5 imprez centralnych (najwięcej ze wszystkich miast) w tym Głównych Mistrzostw Polski Seniorów w maju oraz największych zawodów pływackich dla studentów – Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu (w tych zawodach startuje czasem ok. 1000 studentów!). Chcemy utrzymać i wzmocnić pozycję Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Ideałem byłoby, aby wszyscy najlepsi zawodnicy z naszego województwa, wchodząc w wiek szkoły średniej, mogli kontynuować swoją karierę w SMS-ie. Już teraz do Lublina przychodzą również zawodnicy z poza naszego województwa, nawet z miejscowości, gdzie są takie szkoły, z Oświęcimia i Ostrowca Św. Chcemy, aby powstał duży ośrodek Akademickiego Pływania – tak, aby do Lublina przyjeżdżali pływacy i mogli studiować na wybranej przez siebie uczelni i pływać na najwyższym poziomie sportowym – mówi Grzegorz Mazurek. Prezes LOZP mam też jedno bardziej „przyziemne” marzenie – Aby w przyszłości Lubelski Okręgowy Związek Pływacki miał swoją siedzibę w Aqua Lublin, bo wszystko, co związane z pływaniem, ma tam swoje centrum – kończy G. Mazurek.BAS