Czerniak i Świtkowski z medalem tylko w sztafecie

Konrad Czerniak z AZS UMCS z Glasgow do Lublina wrócił z brązowym medalem w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym

Z brązowym medalem z pływackich Mistrzostw Europy rozgrywanych w Glasgow wrócili do Lublina Konrad Czerniak i Jan Świtkowski, reprezentanci AZS UMCS Lublin. Nasi byli medaliści mistrzostw świata, stanęli na trzecim stopniu podium w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym.

Nasi reprezentancikrążek zdobyli już pierwszego dnia zawodów, ustępując jedynie Rosjanom i Włochom. Ponadto Czerniak dwukrotnie występował w finałach. Na 50 metrów motylkiem był piąty (23.34), a na dystansie dwukrotnie dłuższym zajął szóste miejsce (51.72).

– Były ciężkie chwile, ale też bardzo przyjemne i niespodziewane. Na pewno Glasgow zostanie w mojej pamięci – podsumował krótko mistrzostwa na swoim profilu na Facebooku Konrad Czerniak.

Jan Świtkowski natomiast zdołał awansować do finału na 200 metrów motylkiem. Z czasem 1:56.53 uplasował się na szóstej pozycji.

W Glasgow wystąpiła także inna pływaczka reprezentująca barwy AZS UMCS, Daniela Georges. Młoda zawodniczka zbierała przede wszystkim doświadczenie na imprezie rangi mistrzowskiej. W wyścigu na dystansie 200 m stylem dowolnym przebrnęła jednak przez eliminacje i wystąpiła w półfinale.

Polska kadra w ME z dwoma medalami – srebro wywalczył także Radosław Kawęcki na 200 m stylem grzbietowym – zajęła w klasyfikacji medalowej 13 miejsce.