Czołówka już ładuje akumulatory…

Drużyny chełmskiej ligi okręgowej wznowiły treningi po przerwie zimowej. Kilka zespołów ma już nawet za sobą pierwsze sparingi. Dziś pierwsze raporty z klubów, które w połowie sezonu zajmują czołowe miejsca w tabeli.


Unia Białopole, która po rundzie jesiennej jest liderem chełmskiej okręgówki, wznowiła treningi 15 stycznia. Na pierwszych w 2018 r. zajęciach pojawiło się większość piłkarzy, a także kilka nowych twarzy. Wbrew wcześniejszym doniesieniom w klubie zostali dwaj podstawowi zawodnicy Unii – Michał Jabłoński oraz Szymon Łukaszewski, o którym mówiło się, że przejdzie do IV-ligowego Kryształu Werbkowice. – Z całą stanowczością możemy zdementować te plotki. Kapitan naszej drużyny, a zarazem najlepszy jej strzelec, zostaje na pokładzie Unii i walczy z zespołem o awans do IV ligi. Szymon jest wychowankiem naszego zespołu i jednym z najlepszych jego zawodników – można przeczytać na stronie internetowej klubu z Białopola. – W zasadzie nie mamy żadnych strat personalnych, co bardzo cieszy – potwierdza Jan Ostrowski, prezes Unii. – Do drużyny dołączył za to Adrian Oleszczuk, wychowanek Unii Hrubieszów – dodaje. Lider okręgówki chce jeszcze pozyskać Patryka Krygiela (również z Unii Hrubieszów) i Bogdana Biniuka z Unii Rejowiec. Być może do zespołu wrócą Mateusz Adamiec i Grzegorz Piekaruk. W sobotę, 27 stycznia, Unia rozegrała swój pierwszy sparing. Uległa Kryształowi 0:1.
Wicelider Brat Cukrownik Siennica Nadolna treningi wznowił 24 stycznia, a swój pierwszy sparing w tym roku zagra 4 lutego z Ostoją Skierbieszów. Znane są już drużyny, z którymi Brat zmierzy się w kolejnych meczach kontrolnych, to: Gryf Gmina Zamość (11 luty), Omega Stary Zamość (17 luty), Roztocze Szczebrzeszyn (3 marzec), Huczwa Tyszowce (10 marzec), Kłos Chełm (17 lub 18 marzec). Do ustalenia są rywale na sparingi zaplanowane na 24 i 31 marca.
Najważniejszą informacją z zajmującego trzecie miejsce STARTU KRASNYSTAW jest zmiana trenera. Jak już pisaliśmy, w przerwie zimowej Daniela Krakiewicza zastąpił Arkadiusz Mazurek. Póki, co Start nie zyskał żadnego nowego zawodnika, a stracił bramkarza Sławomira Rycia. Pierwszy sparing zespół z Krasnegostawu rozegra 4 lutego z Piaskovią Piaski. W planach są też mecze z Roztoczem Szczebrzeszyn, juniorami Górnika Łęczna i Startem Regent Pawłów.
Zajmująca czwarte miejsce w lidze Sparta Rejowiec Fabryczny w sobotę, 27 stycznia, zagrała swój mecz kontrolny. W mocno okrojonym składzie w Zamościu na boisku ze sztuczną nawierzchnią uległa IV-ligowemu Roztoczu Szczebrzeszyn 0:2. W starciu z Roztoczem debiut zanotował Jakub Krystjańczuk, brat Patryka Krystjańczuka, dobrze znanego kibicom Sparty. Władze klubu z Rejowca Fabrycznego podkreślają, że do wyników meczów sparingowych nie przywiązują większej roli. – Najważniejsze żeby sparingi przygotowały nas do ligowych meczy w rundzie wiosennej – czytamy na stronie klubu. Oto plan kolejnych sparingów Sparty: 3 lutego w Świdniku ze Stalą Poniatowa, 7 lutego w Lubartowie z Lewartem, 10 lutego w Zamościu z Huczwą Tyszowce, 17 lutego w Świdniku z Poleskiem Kock, 25 lutego w Zamościu z Kłosem Chełm, 3 marca w Świdniku z Victorią Żmudź, 10 marca z Granitem Bychawa (miejsce do ustalenia) oraz 17 marca (przeciwnik w trakcie załatwiania). (kg)