Czwarte miejsca Michała Kitlińskiego i sztafety dziewcząt AZS UMCS

Czwarte miejsca w biegu na 800 metrów Michała Kitlińskiego oraz sztafety dziewcząt 4 x 100 m to najlepsze osiągnięcia reprezentantów AZS UMCS Lublin podczas rozgrywanych w miniony weekend w Suwałkach 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce.
Michał Kitliński, syn Piotra, byłego mistrza Polski w biegu na 1500 m, podczas mistrzostw w Suwałkach ustanowił w biegu na 800 m rekord życiowy – 1: 52,73. To jednak nie wystarczyło by znaleźć się na podium, o blisko sekundę szybszy był Marcin Kulig z MOSiR Krosno. Bieg wygrał Mateusz Borkowski z LKB Rudnik – 1:50,72.
Zespół dziewcząt AZS UMCS Lublin w składzie: Elżbieta Jaroszewicz, Eliza Robak, Agata Mostowska i Magdalena Sekuła bieg rozstawny 4x 100 m z wynikiem 52:20 zakończył na piątym miejscu.
Lublinianki w mistrzostwach zostały sklasyfikowane jednak na czwartej pozycji, bo w klasyfikacji mistrzostw nie uwzględniono gościnnie występujących Australijek, które z czasem 45,39 wygrały rywalizację.
Drugie miejsce zajęła i tytuł mistrzowski wywalczyła sztafeta MKS MOS Wrocław (47,74), trzecie WLKS Wrocław (49,42), a czwarte Juvenia Białystok (51,14).BAS