Czwartoligowcy przed sezonem

W najbliższą sobotę 12 sierpnia na boiska wybiegną piłkarze czwartej ligi. W 16-zespołowym gronie są aż cztery drużyny z chełmskiego okręgu: Victoria Żmudź, Włodawianka, Kłos Gmina Chełm i SPS Eko Różanka.

W pierwszej kolejce dojdzie do derbów okręgu chełmskiego. We Włodawie miejscowa Włodawianka zagra z Kłosem Gmina Chełm. Dwa pozostałe zespoły z naszego regionu zagrają na wyjazdach. Victoria Żmudź zmierzy się z beniaminkiem Sokołem Adamów, zaś SPS Eko Różanka będzie podejmowane przez Stal Kraśnik. Tymczasem wszystkie cztery drużyny w ostatnich dniach rozgrywały mecze sparingowe.

* * *

Victoria Żmudź mierzyła się z dwoma zespołami z chełmskiej ligi okręgowej, Unią Białopole i Spartą Rejowiec Fabryczny. Oba spotkania podopieczni Piotra Molińskiego zwyciężyli w identycznym stosunku 3:2. W meczu ze Spartą gole strzelali: Mateusz Misztal, Jakub Fronc i Damian Kasprzycki. Dodatkowo ten ostatni nie wykorzystał rzutu karnego, nie trafiając w bramkę. Victoria zagrała w składzie: Wasyniuk (46 zawodnik testowany) – Brodalski, Wagner, Paskiv, Kołodziejczyk, S. Sawa, Kasprzycki, Sołtysiuk, Misztal, Fronc, Furta. Na zmiany wchodzili: E. Olejniczak, Soroka, Janusz. Z kolei w pojedynku z Unią Białopole do siatki rywala trafili Kordian Sołtysiuk, zawodnik testowany i Jakub Fronc.

* * *

Włodawianka Włodawa rozegrała sparingi z Lutnią Piszczac i Tytanem Wisznice. W pierwszym meczu Włodawianka wygrała 2:0, a gole strzelili Aleksander Borodijuk i zawodnik testowany. Zespół trenera Marka Droba zagrał w składzie: Polak – Kowalewski, Nielipiuk, zawodnik testowany I, Borodijuk, Soroka, zawodnik testowany II, Bylina, zawodnik testowany III, Czelej, zawodnik testowany IV. Drugie spotkanie włodawska drużyna przegrała 0:1.

* * *

Dobrą formę prezentuje Kłos Gmina Chełm. Podopieczni Andrzeja Krawca wygrali z Granicą Dorohusk 3:1 (1:0), a bramki zdobyli Kacper Kowalski 2 i Kazimierz Bala 1. Kłos zagrał w składzie: Porzyc – Poznański, Ciechoński, Stepaniuk, Kowalski, Flis, Bala, Chmiel, Bryk, P. Gierczak, Drzewicki. Na zmiany wchodzili: Wałczyk, Huk i dwóch zawodników testowanych.

* * *

SPS Eko Różanka wzięło natomiast udział w Memoriale Mariana Kapysia i Krzysztofa Dawidziuka w Piszczacu. Beniaminek grał z Dynamem II Brześć, Orlętami Łuków i gospodarzami – Lutnią. Mimo braku Wojciecha Więcaszka i Sławomira Skorupskiego, SPS Eko zajęło w turnieju pierwsze miejsce. Drużyna z Różanki zremisowała 0:0 z Dynamem II, wygrała 3:0 z Orlętami (gole: Romaniuk 2, Sobów 1) i zremisowała 1:1 z Lutnią (gol: Romaniuk). Eko wystąpiło w składzie: Witkowski – Sheliuk, Jędrzejuk, Żakowski, Łobko, M. Gołąb, Sobów, Jankowski, Błaszczuk, Magdysh, Romaniuk. Na zmiany wchodzili: K. Mikulski, E. Mikulski i Bartnik. (s)