Czy warto starać się o dofinansowanie do wymiany okien?

Zmiany, jakie zaszły w budownictwie mieszkaniowym w ostatnich latach są ogromne i napawają optymizmem nie tylko miłośników designu, ale także wszystkich tych, którzy cenią sobie mądre i energooszczędne rozwiązania.

Inwestorzy oraz klienci indywidualni coraz częściej i chętniej kierują się jakością, a nie ceną – wiedzą bowiem, że wybór nowoczesnej stolarki otworowej niesie za sobą nie tylko korzyści finansowe związane z obniżeniem rachunków za ogrzewanie, ale również ma gigantyczny wpływ na środowisko. Niestety, znaczna część stojących już domów nie jest wyposażona w okna ekologiczne, a parametry stolarki sprzed kilku lat różnią się diametralnie od obecnych standardów. Dlatego najlepszym wyjściem z sytuacji byłaby wymiana tych elementów na nowe. Z pomocą przychodzi rządowy program Czyste Powietrze, który pozwala dostać intratne dofinansowanie do wymiany okien.

Nie taka prosta, choć po prostu opłacalna, decyzja

Decyzja o wymianie starej stolarki na okna ekologiczne w przypadku istniejących już domów jednorodzinnych należy do właścicieli, jednak prędzej czy później może być to konieczność. Z upływem lat dochodzi coraz większych rozszczelnień, przestarzały materiał traci swoje właściwości i z roku na rok parametry termoizolacyjne będą po prostu gorsze. Dlatego warto rozważyć inwestycję w nowe, trwałe i energooszczędne rozwiązania, tym bardziej, że każdy może starać o dofinansowanie do wymiany okien w ramach ministerialnego programu Czyste Powietrze.

Pamiętajmy, że wymiana okien to naprawdę szeroki wachlarz korzyści. Dzisiejsze okna ekologiczne nie tylko przyczyniają się do poprawy bilansu termicznego domu, są wykonane z przyjaznych środowisku materiałów, zmniejszają rachunki za ogrzewanie, ale też doskonale się prezentują. Ot, to produkty idealne od A do Z – podkreśla Mariusz Kudas, ekspert firmy OknoPlus.

Okna ekologiczne + Warunki Techniczne = przyszłość

Wszystkim tym, którzy wciąż zadają sobie pytania na temat programu Czyste Powietrze, wymiany okien oraz nowo powstających budynków warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2021 roku obowiązują normy prawne, ściśle określające, jakie parametry dotyczące energooszczędności muszą spełniać powstające budynki jednorodzinne.

To już kolejna zmiana przepisów, która narzuca zakup okien ekologicznych o wyśrubowanych parametrach cieplnych. Ministerstwo Środowiska sięga po coraz poważniejsze narzędzia w walce o planetę. Stąd ustawa gwarantująca powstawanie energooszczędnych domów jednorodzinnych, a także program Czyste Powietrze. Wymiana okien w ramach dotacji, którą można otrzymać, jest więc nie tylko krokiem do poprawy budżetu, ale przejawem odpowiedzialności za przyszłość następnych pokoleń – zaznacza ekspert.

Nowoczesne okna OknoPlus z dofinansowaniem

Na czym polega program Czyste Powietrze? Wymiana okien to nie wszystko!

Rządowy program Czyste Powietrze to nie tylko możliwość pozyskania dofinansowania do wymiany okien, które może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Darmowy wniosek możemy złożyć również na dotacje dotyczące prac dociepleniowych w obrębie przegród wewnętrznych i zewnętrznych, montażu i modernizacji instalacji ogrzewania, zakupu i montażu urządzeń grzewczych, zakupu systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych.

Warto pamiętać, że wsparcie finansowe można uzyskać na projekty zakończone, w trakcie realizacji lub jeszcze nierozpoczęte. Możliwości jest sporo, a dzięki nim jesteśmy w stanie zredukować koszty związane z ogrzewaniem domu nawet o 40%. Inwestycja w okna ekologiczne, nowoczesne urządzenia grzewcze lub fotowoltaikę to rozwiązanie, z którego nie można być niezadowolonym.

Dowiedz się więcej o programie Czyste Powietrze: https://www.oknoplus.com.pl/czyste-powietrze/

Zdajemy sobie sprawę, że prawidłowe wypełnienie wniosku dotyczącego dofinansowania do wymiany okien może stanowić problem. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, razem z DOEKO Group Sp. z o.o. stworzyliśmy komórkę ekspertów, która zajmuje się przygotowaniem dokumentów aplikacyjnych dla naszych klientów. Na wszystkie pytania odpowiedzą nasi Doradcy. Punkty handlowe znajdują się w całej Polsce – od Lublina aż po Poznań! – dodaje Mariusz Kudas, ekspert marki OknoPlus.

Dofinansowanie do wymiany okien – jaką stolarkę wybrać?

Najlepszym wyborem jest zakup stolarki, która nie tylko spełnia wymogi WT 2021, ale wyprzedza je z nawiązką. Producent energooszczędnych okien OknoPlus ma w swojej ofercie rozwiązania, u podstaw których leżą ekonomia, ekologia oraz ponadczasowy design. Szczególną uwagę warto zwrócić na kolekcję okien aluminiowych Reveal, a także okna PCV Morlite, których współczynnik Uw plasuje się na poziomie 0,7 W/m2K. To oczywiście jedynie część rozwiązań z szerokiej oferty firmy OknoPlus, która dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań wynosi okna ekologiczne na zupełnie nowy poziom.

Gotowi, by być bardziej EKO?

Materiał sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here