Na czym właściwie polega praca kosmetyczki?

Jak zostać technikiem usług kosmetycznych?

Zawód technika usług kosmetycznych (http://policealna.gowork.pl/lublin/kosmetologia) wymaga ukończenia odpowiednich kursów, w trybie dziennym lub zaocznym, w wybranej szkole policealnej, m.in. w Lublinie (http://policealna.gowork.pl/lublin). Wykształcenie z dziedziny kosmetologii i praktyczne umiejętności wykonywania poszczególnych zabiegów kosmetycznych sprawią, że technik będzie mógł podjąć pracę w wybranym gabinecie, salonie SPA czy też uruchomić własną działalność gospodarczą w tej dziedzinie.

W trakcie nauki w szkole policealnej uczniowie poznają nie tylko podstawy kosmetologii czy anatomii ciała ludzkiego i nabywają wiedzę z zakresu historii kosmetologii i specyfiki wykonywania poszczególnych zabiegów kosmetycznych, ale także przechodzą szkolenia i kursy praktyczne, które często organizują firmy udzielające dyplomów i certyfikatów. Mogą one dotyczyć przedłużania i stylizacji rzęs, manikiuru i pedikiuru w wybranej metodzie czy wizażu, makijażu oraz zabiegów na twarz, ciało i skórę głowy. Uczniowie mają ponadto praktyki z mezoterapii, mikrodermabrazji, podstaw masażu twarzy, szyi i dekoltu czy depilacji woskiem.

Co robi technik usług kosmetycznych?

Praca technika usług kosmetycznych jest świadczona w zakresie higieniczno-kosmetycznym, w branży związanej bezpośrednio z urodą. Z jednej strony dba on o rozwiązywanie problemów kosmetycznych swoich pacjentów, diagnozuje je i szuka najlepszych zabiegów pozwalających na ich pokonanie, a z drugiej wykonuje zabiegi upiększające twarz i całe ciało. Jest specjalistą w dziedzinie stylizacji i wizażu, podejmuje się doboru i wykonania zarówno czynności profilaktycznych bądź leczniczych, jak i zabiegów przywracających skórze pacjenta promienny i zdrowy wygląd.

W toku swojej pracy zawodowej technik usług kosmetycznych rozpoznaje rodzaj cery klienta i na tej podstawie proponuje odpowiednie zabiegi kosmetyczne, dostosowane do potrzeb danej osoby. Może udzielić fachowej porady kosmetycznej, wspartej uprzednio przeprowadzonym wywiadem. Posiada odpowiednie kwalifikacje do korygowania kształtu brwi oraz do ich farbowania, wraz z rzęsami. Przeprowadza różnego rodzaju czynności pielęgnacyjne na całą twarz i stosuje rozmaite maski kosmetyczne. Może oferować klientom zabiegi pielęgnacyjne na dekolt, biust, ramiona, łokcie i ręce oraz redukcję cellulitu i rozstępów. To tylko niektóre z licznych usług, jakie realizuje technik usług kosmetycznych.


Artykuł sponsorowany