Daniel Jeleniewski w finale Złotego Kasku!

VI bieg. Na prowadzeniu lublinianin Daniel Jeleniewski ze Speed Car Motor, tuż za nim Maksym Drabik z Betard Sparta Wrocław

Daniel Jeleniewski, kapitan drugoligowej drużyny Speed Car Motor Lublin, zajął drugie miejsce w rozegranym w piątek na torze przy Al. Zygmuntowskich turnieju eliminacyjnym Złotego Kasku. Lublinianin w pięciu biegach zgromadził 13 punktów, tyle samo, co Janusz Kołodziej z Unii Fogo Leszno, zwycięzca zawodów.

Organizatorzy lubelskich eliminacji Złotego Kasku stanęli na wysokości zadania. Zawodnicy nie mogli narzekać na tor, który był bardzo dobrze przygotowany do jazdy12

Początek żużlowego sezonu 2017 w Lublinie należy zaliczyć do niezwykle udanych. Licznie zgromadzeni kibice zobaczyli ciekawe zawody. Nie zabrakło w nich emocjonujących wyścigów i walki na dystansie. Najbardziej widowiskowo jechał Janusz Kołodziej, który w dwóch wyścigach zdołał wygrać, przedzierając się z ostatniej pozycji!
Kołodziej zdobył 13 punktów i w klasyfikacji generalnej zawodów wyprzedził Daniela Jeleniewskiego tylko dzięki większej ilości wygranych biegów.
Oprócz zawodnika Unii i naszego reprezentanta do finału Złotego Kasku, który odbędzie się 14 kwietnia w Zielonej Górze, awansowali: Jakub Jamróg, Paweł Przedpełski i Maksym Drabik.
Po trzech zwycięstwach wydawało się, że miejsce w czołowej piątce i awans w kieszeni będzie miał także lublinianin Oskar Bober, obecnie zawodnik Betard Sparty Wrocław, który w tym sezonie będzie gościnnie startował w barwach Speed Car Motoru. Niestety, wychowanek KMŻ Lublin w dwóch ostatnich biegach nie trafił z przełożeniami i dwukrotnie mijał linię mety jako ostatni. Ostatecznie został sklasyfikowany na szóstym miejscu. W zawodach startował także Maciej Kuciapa, kolejny z reprezentantów Speed Car Motoru. 41-latek zdobył siedem punktów, co dało mu dziesiąte miejsce.MAG