Danowcy na podium

Danowcy w klasyfikacji drużynowej sobotniej imprezy zajęli drugie miejsce, tuż za Dęblińską Szkołą Taekwondo. Trzecia lokata przypadła Szkole Taekwondo Zagłoba.

14 medali, w tym pięć złotych zdobyli reprezentanci świdnickiego Dana w rozgrywanych w sobotę w Nałęczowie mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Taekwondo ITF. W klasyfikacji drużynowej turnieju, w którym rywalizowało blisko 200 zawodników z 14 klubów danowcy zajęli zajęli drugie miejsce, tuż za Dęblińską Szkołą Taekwondo.


Z zawodniczek i zawodników Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan po raz kolejny bezkonkurencyjna w układach była Kinga Matysiak, która po złotych medalach na mistrzostwach Polski i Polish Open Cup ponownie tryumfowała w swej koronnej konkurencji, dodając do tego srebro w technikach specjalnych. Trzecia w tej samej kategorii układów była Maria Skiba.

Również na najwyższym stopniu podium w układach w swoich kategoriach wiekowych stanęli Jakub Wojciechowski i Agnieszka Ponieważ. Srebro w układach i brąz w walkach wywalczył Michał Markowski, a złoto w technikach specjalnych i brąz w układach Jakub Trześniak.

Niespodzianką był brązowy medal w technikach specjalnych jednego z instruktorów LKSW Dan Łukasza Staińskiego, który zdecydował się wystartować w zawodach po kilkuletniej przerwie.

W konkurencji walki najlepiej zaprezentował się Daniel Cur, który wywalczył złoty medal w walkach kadetów do 58 kg. Szanse na powtórzenie tego wyniku miał Mateusz Buda, który jednak w dość kontrowersyjnych okolicznościach przegrał półfinał w kat. -68 kg i musiał zadowolić się brązem po wygranej walce o trzecie miejsce z klubowym kolegą Michałem Żołędziem.

Srebro w najcięższej kategorii walk plus 86 kg wywalczył Daniel Marciszkiewicz, a medalowy łup uzupełnił brąz Pawła Wilczopolskiego wśród kadetów do 50 kg. Był to przedostatni start danowców w 2019 roku – za dwa tygodnie najmłodsi reprezentanci klubu wystartują w tradycyjnym turnieju mikołajkowym w Łopienniku.

– Będzie to już trzynasta edycja turnieju dla najmłodszych zawodników (rocznik 2007 i młodsi). W Łopienniku pierwsze sportowe szlify zdobywało wielu naszych czołowych zawodników – mówi Piotr Bernat, szkoleniowiec LKSW Dan. – Również w tym roku będzie to okazja dla niejednego młodego zawodnika czy zawodniczki do zasmakowania po raz pierwszy rywalizacji sportowej.

Gospodarzem imprezy jest UKS Amicus Łopiennik Górny pod kierunkiem Dariusza Zawady, a w turnieju startują nie tylko reprezentanci różnych odmian taekwondo, ale także przedstawiciele innych sportów walki. Nie zabraknie też wizyty Świętego Mikołaja – kończy trener Bernat.