Danowcy podbili Anglię

Reprezentanci świdnickiego LKSW Dan uczestniczyli w towarzyskim turniej taekwondo South East Opens, rozgrywanym w Hatfield w Anglii, partnerskim mieście Świdnika. Z zawodów, organizowanych przez mistrza Chris Snow 7.dan ITF Union, podopieczni trenera Piotra Bernata przywieźli sześć medali, w tym pięć złotych!


Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Frączyk, zwyciężają w walkach oraz w technikach specjalnych. Wśród chłopców w walkach niepokonany był Jakub Trześniak. Świetnie zaprezentowała się również Emilia Szalak wśród juniorek, walcząc w kategorii open ze znacznie wyższymi i cięższymi rywalkami i zdobywając złoto. Także na pierwszym miejscu w walkach znalazł się Daniel Marciszkiewicz w light-contact seniorów w kategorii młodszych stopni. Medalową kolekcję świdniczan uzupełnił brąz Adrianny Skowrytko w walkach seniorek-czarnych pasów. Kierownik polskiej ekipy Piotr Bernat, który na zawodach pełnił funkcję sędziego, odebrał także specjalną pamiątkową nagrodę od organizatora.
Uzupełnieniem sportowych emocji była całodniowa wycieczka po Londynie. Nasi taekwondocy zwiedzili najważniejsze zabytki brytyjskiej stolicy, muzeum Royal Air Force – brytyjskiego lotnictwa wojskowego, przejechali się zabytkowym autobusem, zjedli obiad w Chinatown, zaś dla najmłodszych ogromną atrakcją była wizyta w M&Ms World.
Udział w zawodach miał jeszcze jeden aspekt – nasza drużyna zadedykowała swoje starty klubowej koleżance Zuzi Guz, która właśnie w ten weekend przechodziła operację w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Relacje na profilach facebookowych obu klubów oznaczano hashtagiem #walczymydlazuziguz. Warto wspomnieć, że operacja się udała i już za kilka miesięcy spodziewamy się ponownie zobaczyć Zuzię na treningach i zawodach.
– Start w Hatfield był ostatnim sparingiem przed tegorocznymi mistrzostwami Polski w taekwondo, które odbędą się w najbliższy weekend w Ostródzie – mówi główny trener Dana Piotr Bernat. – W tym roku wystawimy na MP 28-osobowy skład. Oczywiście liczymy na medale, choć w tym roku miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej będzie raczej niespodzianką. Kilkoro naszych czołowych zawodników zakończyło kariery lub nie może z różnych przyczyn wystartować na krajowym championacie, zaś nasi juniorzy, którzy taśmowo zdobywali medale, będą już rywalizować wśród seniorów. Na pewno jednak tanio skóry nie sprzedamy.
Działalność LKSW Dan wspiera Gmina Miejska Świdnik.