Danowcy podbili Morawy

Niezwykle udanie w rozgrywanym w czeskiej Ostrawie międzynarodowym turnieju taekwondo ITF Moravia Open startowali reprezentanci świdnickiego Dana. Wszyscy z naszej dwunastoosobowej ekipy wrócili do domu z medalami!

Danowcy na podium – Paweł Wilczopolski na najwyższym stopniu i Jakub Trześniak na trzecim

W sumie łupem danowców padło aż 17 krążków, w tym sześć złotych. Na szczególne wyróżnienie zasłużyło kilkoro reprezentantów klubu ze Świdnika. Złoto w układach formalnych i srebro w walkach zapisał na koncie Daniel Cur ulegając w finale po dogrywce jednym punktem zawodnikowi węgierskiemu, medaliście Pucharu Świata w kickboxingu Gergő Szárazowi.
Do niecodziennej sytuacji doszło w finale układów kadetów młodszych między Łukaszem Oleszkiem i zawodnikiem z Czech. Finał zakończył się remisem, również dwie dogrywki nie przyniosły rozstrzygnięcia. Dopiero trzecia dogrywka dała jednogłośne zwycięstwo naszemu zawodnikowi.
Złoto w walkach zdobyła Julia Matyś, która ze względu na połączenie kategorii musiała rywalizować ze znacznie większymi przeciwniczkami. Finał stoczony z rywalką wyższą niemal o głowę i około dwukrotnie cięższą okazał się jednak zwycięski dla Julki.

Oliwia Frączyk

Aż trzy krążki przywiozła z Ostrawy Oliwia Frączyk, tryumfując w walkach i zajmując drugie miejsce w układach i technikach specjalnych. Bardzo trudne walki stoczył Mateusz Buda, który ze względu na połączenie kategorii startował w wyższej wadze -63 kg. Pokonał dwóch wymagających rywali i dopiero w półfinale uległ ubiegłorocznemu mistrzowi Europy w taekwondo ITF, Renato Voglerowi ze Słowenii. Wśród kadetów w walkach bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Wilczopolski, wygrywając kolejne pojedynki wyraźnie i prezentując przemyślane, różnorodne akcje.
– Na turnieju Moravia Open wystartowaliśmy po raz drugi – mówi szkoleniowiec LKSW Dan Piotr Bernat. – Dobra organizacja imprezy i solidny poziom sportowy pozwolił nam na dobry sparing na początek sezonu. Wyniki nie były najważniejsze, ale biorąc pod uwagę datę turnieju nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie. Jest oczywiście sporo rzeczy do poprawy, ale mam nadzieję, że zdążymy do Pucharu Polski kadetów i juniorów w kickboxingu, którego gospodarzami będziemy 28 października. Podczas pobytu w Czechach swój udział w naszej imprezie potwierdziła ekipa klubu z Karviny, więc zawody będą miały międzynarodową obsadę. B

Medaliści LKSW Dan w turnieju ITF Moravia Open

Daniel Cur – złoto układy, srebro walki
Małgorzata Ciesielska – srebro walki, brąz układy
Tomasz Gumienniak – srebro układy
Mateusz Buda – brąz walki
Daniel Marciszkiewicz – złoto walki
Natalia Oleszek – srebro układy
Łukasz Oleszek – złoto układy
Paweł Wilczopolski – złoto walki, brąz układy (półfinał przegrany z Tomkiem Gumienniakiem)
Jakub Trześniak – brąz walki (półfinał przegrany z Pawłem Wilczopolskim)
Julia Matyś – złoto walki
Ada Skowrytko – brąz w walkach
Oliwia Frączyk – srebro układy, złoto walki, srebro techniki specjalne
W klasyfikacji drużynowej ekipa polska złożona LKSW Dan i PKSW Azja Pabianice zajęła trzecie miejsce za drużyną gospodarzy (TKD Karvina) i reprezentacją Słowenii.