Danowcy sparowali w Pabianicach

Dla ekipy Dana udział w sobotniej imprezie w Pabianicach był elementem przygotowań do Ippon Cup oraz mistrzostw Polski ZS PUT

Reprezentanci LKSW Dan ze Świdnika w sobotę wybrali się do Pabianic na spotkanie sparingowe zaprzyjaźnionych klubów taekwondo. Oprócz danowców udział w imprezie wzięło ponad 50 zawodników, reprezentujących PKSW Azja Pabianice, SKT Niedźwiedź Kępno-Kluczbork-Wieluń i KS Centuria Toruń.


Odbyły się dwa bloki treningowe, podczas których można było stoczyć walki sparingowe z zawodnikami innych klubów pod okiem sędziów.

– Tym razem głównym celem nie była wygrana, ale przetestowanie różnych rozwiązań taktycznych w warunkach zbliżonych do startowych. Zawodnicy skwapliwie skorzystali z tej okazji tocząc nieraz po kilkanaście pojedynków z różnymi przeciwnikami – relacjonuje Piotr Bernat, trener główny w LKSW Dan.

Wyjazd do Pabianic był dla świdniczan elementem przygotowań do turnieju Ippon Cup, który odbędzie się w czeskiej Ostrawie 30 marca oraz mistrzostw Polski w taekwondo (ZS PUT), zaplanowanych na 13 I 14 kwietnia w Częstochowie.

Godny podkreślenia jest fakt, że udział w spotkaniu dzięki zaangażowaniu trenera pabianickiej Azji Grzegorza Sokołowskiego był bezpłatny.