Danowcy szkolili się w Piasecznie

W szkoleniu wzięło udział 65 zawodników z 10 klubów, w tym trójka reprezentantów LKSW Dan Świdnik

Niezwykle pracowicie dla trójki reprezentantów LKSW Dan Świdnik: Pawła Wilczopolskiego, Jakuba Trześniaka i Tomasza Gumienniaka upłynął okres pomiędzy świętami a Nowym Rokiem. Podopieczni trenera Piotra Bernata wzięli udział w Piasecznie w kolejnej ogólnopolskiej konsultacji kadetów w kickboxingu formuły pointfighting.

Zajęcia prowadziła trenerka kadry narodowej Emilia Szabłowska z Warszawy, a asystował jej wielokrotny medalista krajowych i międzynarodowych turniejów Wojciech Ołtarzewski. Zarówno grupa chłopców, jak i dziewcząt odbyła dwa bloki treningowe. Podczas pierwszego doskonalono elementy techniczne w parach, drugi był poświęcony sparingom – tak zadaniowym, jak i walkom punktowanym w grupach.

– Kolejne konsultacje, które zaskoczyły ilością chętnych. W chłopięcej grupie znów musieliśmy zamknąć zapisy sporo przed terminem, gdyż zabrakło miejsc. Kadeci są bardzo chętni do pracy międzyklubowej, co bardzo cieszy, bo tylko to w moim mniemaniu może nas pchnąć naprzód. Uważam, że te comiesięczne konsultacje pointfighting są jednym z najlepszych moich szkoleniowych pomysłów od lat – poziom ze spotkania na spotkanie wzrasta, więc z nadzieją patrzę w przyszłość – przyznaje trenerka kadry narodowej Emilia Szabłowska.

– W konsultacjach w Piasecznie braliśmy udział już po raz kolejny – mówi trener LKSW Dan Piotr Bernat. – Pod względem szkoleniowym szczególnie cenne jest spotkanie z zawodnikami innych klubów, choć oczywiście i wskazówki od trenerki kadry są bardzo ważne. Kolejne zgrupowanie odbędzie się 23 lutego i również pojawią się na nim nasi reprezentanci – dodaje szkoleniowiec.

Danowcy mają już także w planach pierwszy wyjazd zagraniczny w tym sezonie. 3 marca w partnerskim mieście Świdnika – Hatfield w Anglii – odbędzie się kolejna edycja silnie obsadzonego towarzyskiego turnieju taekwondo South East Opens. Wśród ponad 400 startujących znajdzie się sześcioosobowa ekipa LKSW Dan.

Piotr Bernat, trener LKSW Dan Świdnik, z podopiecznymi: Pawłem Wilczopolskim, Jakubem Trześniakiem i Tomaszem Gumienniakiem